Obserwuj w Google News

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odwołany. Jest oświadczenie

Maciej Friedrich
2 min. czytania
20.05.2020 18:38
Zareaguj Reakcja

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został oficjalnie odwołany. To kolejna wielka impreza, która nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa. W sieci pojawiło się oświadczenie organizatorów, którzy wyjaśniają powody podjęcia takiej decyzji.

45 Festiwal Filmowy w Gdyni odwołany jest świadczenie
fot. KFP/REPORTER/ EAST NEWS

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni co roku był prawdziwym wydarzeniem w krajowym świecie filmu i nie lada gratką dla wszystkich fanów kinematografii. Pierwsza edycja odbyła się w 1974 roku, a główna nagroda, statuetki Złotych Lwów, są traktowane bardzo prestiżowo. Filmowe premiery i tłumy gwiazd to znak rozpoznawczy branżowego święta w Gdyni.

Niestety, dla wszystkich, którzy nie mogli doczekać się corocznej filmowej uczty, mamy bardzo złą wiadomość. 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych został oficjalnie odwołany. Impreza, która miała odbyć się w dniach 14-19 września 2020 roku, jak wiele wielkich wydarzeń artystycznych, przegrała z pandemią koronawirusa, która ma destrukcyjny wpływ także na krajową kinematografię.

 Wpadka Małgorzaty Kożuchowskiej na festiwalu w Gdyni. Doszło do zabawnej sceny "oświadczyn"

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odwołany. Oświadczenie organizatorów

Smutną informację ogłoszono za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na profilu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na Facebooku pojawiło się stosowne oświadczenie.

- W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju i zaleceniami rządowymi w zakresie organizacji imprez masowych 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie odbędzie się w 2020 roku. Taką decyzję jednogłośnie podjął Komitet Organizacyjny FPFF 20 maja br. - czytamy.

Rozlicz PIT i pomóż podopiecznym Fundacji Radia Zet!

Jednocześnie zapowiedziano, że filmy, które mogły zakwalifikować się do festiwalu w tym roku, powinny mieć taką możliwość w przyszłym. 

- Komitet zobowiązał Dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania w ciągu 30 dni zmian w regulaminie Festiwalu, w tym jego harmonogramu, regulujących kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego. Wszyscy członkowie Komitetu jednogłośnie opowiedzieli się za tym, by filmy, które mogłyby się kwalifikować do udziału w Festiwalu w tym roku, mogły być do niego zgłaszane również w roku przyszłym - poinformowano.

RadioZET.pl/MF