Zamknij

Eurowizja Junior 2021: Sara Egwu-James reprezentantką Polski. Oto jej piosenka [WIDEO]

26.09.2021 16:05
Sara Egwu James
fot. Natasza Młudzik / Jan Bogacz / TVP

Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. 13-latka wygrała finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021”, gdzie wystąpili także Marysia Stachera i Miłosz Świetlik Skierski. Sara Egwu-James zaśpiewa na Eurowizji Junior 2021 piosenkę "Somebody".

Sara Egwu-James jedzie na Eurowizję Junior 2021. Zwyciężczyni "The Voice Kids" wygrała w niedzielę program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021", który po raz kolejny był polskimi preselekcjami do konkursu.

Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021

Sara Egwu-James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021 z piosenką "Somebody". W finale "Szansy na sukces" zaśpiewała nie tylko swój eurowizyjny utwór, ale także cover kultowego przeboju "My Heart Will Go On" z repertuaru Celine Dion. 13-latka wygrała program głosami widzów i jurorów. 

W piosence "Somebody" możemy usłyszeć Sarę Egwu-James śpiewającą zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Za utwór odpowiadają Dominik Buczkowski-Wojtaszek, Jan Bielecki, Patryk Kumór i Tom Martin.

Warto dodać, że Dominik Buczkowski-Wojtaszek i Patryk Kumór mają już doświadczenie w tworzeniu zwycięskich eurowizyjnych piosenek. Wspólnie stworzyli przebój "Superhero" Viki Gabor. Kumór był również współautorem hitu "Anyone I Want to Be" Roksany Węgiel.

W kwietniu tego roku Sara Egwu-James wygrała czwartą edycję "The Voice Kids". Była to pierwsza uczestniczka z drużyny Tomsona i Barona, która kiedykolwiek zwyciężyła w tym programie.

Eurowizja Junior 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w La Seine Musicale w Paryżu.

Będzie to pierwszy konkurs dziecięcej Eurowizji organizowany na terenie Francji. Co ciekawe, dziecięca Eurowizja jeszcze nigdy nie odbywała się tak późno – zazwyczaj impreza miała miejsce pod koniec listopada.

W Eurowizji Junior 2021 weźmie udział łącznie 19 państw.