Obserwuj w Google News

Michał Figurski: „Sukcesy wyrządzały mi więcej złego niż dobrego”

2 min. czytania
13.11.2023 14:25
Zareaguj Reakcja

Michał Figurski gościł w niedzielnej audycji „Do odważnych świat należy”, gdzie opowiedział Agnieszce Kołodziejskiej nie tylko o swojej najnowszej książce „Najsłodszy. Autobiografia pisana kciukiem” i trudnej walce z ciężką chorobą, ale również o miłości do podróżowania.

Michał Figurski Radio ZET
fot. Radio ZET

Michał Figurski to dziennikarz i prezenter radiowy od lat związany z Radiem ZET. W najnowszej książce „Najsłodszy. Autobiografia pisana kciukiem” radiowiec opowiada historię swojego życia, odsłaniając kulisy polskich mediów i niełatwych zmagań z poważną chorobą.

Redakcja poleca

Michał Figurski w Radiu ZET. „Sukcesy wyrządzały mi więcej złego niż dobrego”

Agnieszka Kołodziejska zaprosiła Michała Figurskiego do swojego weekendowego programu. Nie od dziś wiadomo, że prezenter kocha zwiedzać świat, a podróżowanie ma we krwi.

W trakcie wizyty w audycji „Do odważnych świat należy” wyznał, dlaczego zdecydował się napisać książkę.

Napisałem, bo musiałem wytłumaczyć kontekst. Bardzo wiele kwestii, które opisuję tutaj, jeżeli chodzi o moje życie, bezpośrednio dotyczy tego jak później potraktowałem chorobę. Myślę, że musiałem sam sobie na parę treści odpowiedzieć. Nie dało się nie opowiadać, np. jak wpadłem w totalny pracoholizm, jak bardzo byłem otyłym dzieckiem i jak bardzo się tego wstydziłem. Nie mogłem nie opowiedzieć, jak przez cztery lata żyłem w kraju ogarniętym wojną, stępiając swoje zmysły na niebezpieczeństwo i śmierć. Nie mogę nie opowiedzieć o tym, jak huczne imprezy odbywały się w moim życiu, ciągle celebrując kolejne sukcesy, które więcej wyrządzały mi więcej złego niż dobrego.

Pełna rozmowa z Michałem Figurskim w Radiu ZET dostępna jest poniżej:

Oglądaj

Nie przegap