Obserwuj w Google News

Gorące nowości w Radiu ZET: Dawid Podsiadło, Martin Garrix & JVKE, Tiesto i Jax Jones & Calum Scott

3 min. czytania
21.02.2023 09:38

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi przebojami? Słuchaj Radia ZET. Czekają na Ciebie na naszej antenie muzyczne nowości od uwielbianych DJ-ów i producentów Martina Garrixa, Tiesto oraz Jax Jones. Naszym słuchaczom będzie towarzyszył także najnowszy singiel Dawida Podsiadły.

Dawid Podsiadło
fot. mat. prasowe

Martin Garrix & JVKE – „Hero”

Martin Garrix, jeden z najpopularniejszych DJ i producentów ostatnich lat, łączy siły z piosenkarzem, autorem tekstów i producentem JVKE. Utwór „Hero” to oficjalny hymn gry MARVEL SNAP.

 Jestem zaszczycony, że mogę być częścią tego projektu. Uwielbiam odkrywać nowe terytoria za pomocą mojej muzyki i jestem bardzo podekscytowany, że ta piosenka nareszcie może ujrzeć światło dzienne – mówi Garrix.

Piosenkę promuje animowany teledysk z superbohaterami, który stworzyło nagradzane londyńskie studio animacji The Line Animation. W klipie pojawiają się ulubione pary fanów Marvela – Spider-Man i Mary Jane, Storm i Czarna Pantera oraz Vision i Scarlet Witch.

Odsetki od Zetki: Radio ZET pomoże Ci spłacić kredyt. Wyślij zgłoszenie

Dawid Podsiadło – „mori”

„mori” to jedna z ulubionych piosenek słuchaczy z najnowszego krążka Dawida Podsiadły. Wokalista zaprezentował niedawno oficjalny teledysk, w którym wybitny polski reżyser Jerzy Skolimowski spaceruje po apokaliptycznej, opustoszałej Warszawie.

Jak zdradził sam Podsiadło, początkowo nie planował tworzenia teledysku do tego utworu. Za reżyserię klipu odpowiada Tadeusz Śliwa.

 „mori” to utwór, który ma dla mnie tak duży ładunek emocjonalny i jest tak skupiony na przekazaniu bardzo trudnych i intymnych emocji, że nie wyobrażałem sobie żadnej ilustracji video, która mogłaby iść z nim w parze. Nie planowaliśmy, że ten klip w ogóle powstanie, ale wtedy odezwał się do mnie zaprzyjaźniony reżyser Tadek Śliwa z pomysłem, który nazwaliśmy roboczo “antyteledyskiem”. Zupełna pustka, miasto w odsłonie, która zaskakuje i przywodzi nie tak odległe wspomnienia o czasie kiedy siedzieliśmy zamknięci w domach. I samotny spacer, do którego każdy znajdzie swoją interpretację. Od razu poczułem, że jednak musimy to zrobić.

Redakcja poleca

Jax Jones & Calum Scott – „Whistle”

Jax Jones to jeden z najpopularniejszych brytyjskich DJ-ów i producentów. Tym razem nominowany do Grammy artysta zaprosił do współpracy Caluma Scotta, który kilka lat temu zdobył sławę dzięki udziałowi w brytyjskim „Mam Talent” i coverowi „Dancing On My Own” Robyn. Dziś ma na swoim hity „You Are The Reason” i „Where Are You Now”.

Jak mówi Jax Jones, „Whistle” otwiera nowy rozdział w jego karierze. W swoich najnowszych utworach twórca stara się „umieścić więcej siebie, swojego życia i inspiracji”.

To dlatego wiele z tych piosenek brzmi nostalgicznie i zawiera tyle wizualnych nawiązań do mojego życia. Teledysk do „Whistle” nagraliśmy na przykład w lokalnych autobusach 176 i 363. Jeździłem nimi prawie codziennie na zajęcia muzyczne i na zakupy z mamą. Użycie tych tras pozwala mi pokazać własną wersję Londynu, na przykład jego wielokulturowość, która wpłynęła na to, kim jestem dziś jako artysta. Ten mały chłopiec, którego widzicie w teledysku, to ja.

Redakcja poleca

Tiesto – „Lay Low”

Tego pana nie trzeba przedstawiać fanom muzyki elektronicznej. Tiesto to niezmiennie od lat jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów na świecie. W ostatnim czasie laureat Grammy może pochwalić się wieloma hitami, m.in. „Ritual” z Ritą Orą i Jonas Blue, „The Business” czy „The Motto” z Avą Max. „Lay Low” to najnowsza propozycja od 54-letniego artysty. Czy Holender po raz kolejny podbije listy przebojów?