Obserwuj w Google News

Radio ZET na BRIT Awards 2023 w Londynie. "Król jest jeden, a na imię mu Harry Styles"

3 min. czytania
12.02.2023 09:01
Zareaguj Reakcja

Radio ZET było obecne na gali BRIT Awards 2023, czyli jednym z najważniejszych wydarzeń w przemyśle muzycznym. Za nami wielkie święto muzyki w Londynie, gdzie pojawiła się nasza reporterka, Magda Barczyk. Znamy już wyniki BRIT Awards 2023. Królem sobotniej gali okazał się Harry Styles, który zgarnął aż cztery statuetki. Działo się!

Magda Barczyk Radio ZET Brit Awards 2023
fot. Radio ZET

Wyniki BRIT Awards 2023 za nami. Na gali w londyńskiej The O2 Arena wystąpiła plejada gwiazd muzyki (m.in. Harry Styles, Lizzo, Sam Smith, Cat Burns i Lewis Capaldi), a wśród nominowanych nie zabrakło najgorętszych nazwisk w branży – Eda Sheeran, Duy Lipy, Beyonce, OneRepublic czy Taylor Swift. Po raz pierwszy w historii na gali pojawił się dziennikarz z Polski – tylko w Radiu ZET mogliście usłyszeć wyjątkową relację z tej imprezy.

Odsetki od Zetki: Radio ZET pomoże Ci spłacić kredyt. Wyślij zgłoszenie

Radio ZET na BRIT Awards 2023 w Londynie. Ten wieczór należał do Harry’ego Stylesa

Magda Barczyk była obecna w Londynie już od sobotniego poranka. Zanim jednak dziennikarka Radia ZET pojawiła się na BRIT Awards 2023, postanowiła sprawdzić, jakie nastroje panują w stolicy Wielkiej Brytanii tuż przed tym wielkim wydarzeniem.

Znajduję się nieopodal Big Bena i muszę przyznać, że stolica Wielkiej Brytanii żyje dzisiejszymi wydarzeniami muzycznymi. Piętrowe autobusy wielkimi reklamami przypominają o tej gali, a nominowani wyświetlają się na telebimach. Dzieje się!

Nasza reporterka zajrzała także do tamtejszych gazet. Co brytyjska prasa pisze o BRIT Awards 2023?

Mamy między innymi wywiad z Mo Gilliganem, czyli prowadzącym galę, który twierdzi, że bardziej boi się, iż poślizgnie się na scenie, niż że stanie się coś w trakcie prowadzenia gali.

Będąc w Londynie prawdziwy fan muzyki nie może ominąć legendarnej ulicy Abbey Road, gdzie znajduje się kultowe studio nagraniowe, a także najsłynniejsze przejście dla pieszych na świecie, które zdobi okładkę albumu The Beatles. Miejsce to odwiedziła w sobotę również Magda.

 Do dzisiaj fani z całego świata, również w tym momencie, zatrzymują ruch tylko po to, żeby zrobić sobie tutaj zdjęcie.

Abbey Road Studios Radio ZET
fot. Radio ZET

W trakcie spaceru po Abbey Road reporterka Radia ZET spotkała melomanów aż ze Stanów Zjednoczonych: „Dorastałem, słuchając brytyjskiej muzyki”, „Bardzo chciałam tutaj zdjęcie, bo mam na imię… Abbey”, „Brytyjska muzyka ma wielki wpływ na to, czego słucha się na świecie”.

Magda Barczyk przygotowała wyjątkowe podsumowanie specjalnie dla słuchaczy Radia ZET, w którym zebrała najciekawsze momenty sobotniej gali BRIT Awards 2023.

Król jest jeden, a na imię mu Harry Styles. Jeśli w arenie The O2 istniałby pomiar wrzasku fanek i fanów, prawdopodobnie można by to porównać ze słynną Beatlemanią. Były podziękowania dla mamy, byłych kolegów z zespołu, a przede wszystkim duma z bycia Brytyjczykiem.

To był niesamowity wieczór pełen świetnych występów. Na scenie zaprezentowali się m.in. Lizzo, Sam Smith i Lewis Capaldi z gitarą, który już w poniedziałek, 13 lutego zagra koncert w Warszawie!

 Nagrody wręczyli m.in. Ellie Goulding, Tom Grennan, Shania Twain i Fatboy Slim, który jako legenda brytyjskiej muzyki klubowej, pokłonił się obecnemu królowi muzyki dance, czyli Davidowi Guettcie, co wywołało wielkie poruszenie wśród publiczności. Zaskoczeń, jeśli o wygranych, raczej nie było, ale emocje muzyczne przerosły najśmielsze oczekiwania.

Brit Awards 2023
fot. Radio ZET

BRIT Awards 2023: wyniki. Kto wygrał i zdobył statuetkę?

Podczas gali BRIT Awards 2023 nagrodzono zarówno brytyjskich, jak i zagranicznych artystów. Sobotni wieczór należał do Harry'ego Stylesa, który zdobył aż cztery statuetki - został nagrodzony m.in. za najlepszy album i najlepszą piosenkę. Po dwie nagrody otrzymali Beyonce i Wet Leg.

Wyniki BRIT Awards 2023:

 • Brytyjski album roku: Harry Styles - "Harry's House"
 • Brytyjska piosenka roku: Harry Styles - "As It Was"
 • Brytyjski artysta/artystka roku: Harry Styles
 • Brytyjski zespół roku: Wet Leg
 • Brytyjski artysta/artystka pop/r&b: Harry Styles
 • Brytyjski artysta/artystka dance: Becky Hill
 • Brytyjski artysta/artystka rock/alternatywa: The 1975
 • Brytyjski artysta/artystka hip-hop/grime/rap: Aitch
 • Najlepszy nowy artysta/artystka: Wet Leg
 • Międzynarodowy artysta/artystka roku: Beyonce
 • Międzynarodowy zespół roku: Fontaines D.C.
 • Międzynarodowa piosenka roku: Beyoncé – "Break My Soul"
 • Wschodząca gwiazda: Flo
 • Najlepszy producent: David Guetta
 • Najlepszy autor tekstów: Kid Harpoon
Radio ZET Brit Awards 2023
fot. Radio ZET