Obserwuj w Google News

Rafał Mroczek nagrodzony przez Andrzeja Dudę. Gwiazdor "M jak Miłość" odwiedził Pałac Prezydencki

2 min. czytania
18.11.2022 11:27
Zareaguj Reakcja

Rafał Mroczek spełnia się nie tylko zawodowo, gwiazdor "M jak Miłość" angażuje się także w działalność charytatywną. Docenił to Andrzej Duda, który postanowił nagrodzić fundację, w której działa aktor.

Rafał Mroczek / Andrzej  Duda
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / JACEK DOMINSKI/REPORTER / EAST NEWS

Rafał Mroczek to jeden z największych gwiazdorów "M jak Miłość". Razem z bratem bliźniakiem Marcinem Mroczkiem od 2000 roku grają w jednym z najpopularniejszych polskich seriali w historii. Rafał jednak nie skupia się wyłącznie na zawodowej karierze, powszechnie znane jest jego zaangażowanie w działalność charytatywną. Działa między innymi w Fundacji Oczami Nieba wspierającej dzieci i młodzież. Działalność organizacji postanowił nagrodzić prezydent Andrzej Duda, a Mroczek miał okazję gościć w Pałacu Prezydenckim. 

Redakcja poleca

Andrzej Duda uhonorował Rafała Mroczka. Gwiazdor "M jak Miłość" nagrodzony przez prezydenta

Na profilu Rafała Mroczka na Instagramie pojawiło się zdjęcie, na którym pozuje w otoczeniu innych wolontariuszy. Aktor poinformował, że Fundacja Oczami Nieba otrzymała wyróżnienie podczas 7. edycji Gali Nagrody Prezydenta.

- Wczoraj odbyła się Finałowa Gala 7. Edycji Nagrody Prezydenta „Dla Dobra Wspólnego”. Nasza Fundacja Oczami Nieba została wyróżniona za działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy. Wszystkim wolontariuszom i ludziom zaangażowanym w funkcjonowanie noclegowni gratuluję, jesteście cudowni. Ambasador i delegowany do usterek i spraw technicznych. Szczególne gratulacje i podziękowania kieruję dla laureatów oraz wszystkich fundacji, organizacji i osób prywatnych, które włączają się w pomaganie innym - napisał Rafał.

Fundacja, w której działa gwiazdor, wykonała imponującą pracę, kiedy do Polski zaczęły napływać rzesze Ukraińców uciekających przez piekłem wojny. Założona przez wolontariuszy Domowa Noclegownia pomogła wielu matkom z dziećmi, które szukały dachu nad głową. Na co dzień fundacja zajmuje się "propagowaniem dobrych wartości wśród dzieci i młodzieży, wspiera życie i dzieci z niepełnosprawnościami".

Gratulujemy Rafałowi i pozostałym wolontariuszom.