Obserwuj w Google News

To Lech Wałęsa czy Ferdek Kiepski? Zgadnij, kto wypowiedział te słowa

1 min. czytania
09.07.2024 20:19

Polska polityka, podobnie jak filmy czy seriale, jest kopalnią złotych myśli. Cytaty co niektórych postaci fikcyjnych, jak i realnych do dziś znane są w przestrzeni publicznej. Jak myślisz, jesteś w stanie rozpoznać ich autorów? W tym quizie zmierzysz się z Lechem Wałęsą i Ferdynandem Kiepskim. Powodzenia!

Ferdynand Kiepski, Lech Wałęsa
  • 16 pytań Rozpocznij quiz
fot. "Świat według Kiepskich" Polsat, Marcin Bruniecki/REPORTER

Quiz. To Lech Wałęsa czy Ferdek Kiepski? Sprawdź, czy rozpoznasz ich po cytacie

„Nie chcem, ale muszem” czy „w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem”? Te cytaty z pewnością znane są przeciętnemu Polakowi. Podobnie zresztą jak ich autorzy – niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie słyszał o Lechu Wałęsie i Ferdynandzie Kiepskim. Postaci te trwale zapisały się w polskiej kulturze, wzbogacając ją m.in. o nietypowe powiedzenia.

Quiz: To Lech Wałęsa czy Ferdek Kiepski? Zgadnij, kto wypowiedział te słowa

1/16 „Nie chcem, ale muszem”. Kto to powiedział?

Jak myślisz, czy jesteś w stanie rozróżnić złote myśli Wałęsy od sentencji Kiepskiego? Przygotuj się na wybuchową mieszankę humoru i historii! Dobrze się skup, bo część pytań może okazać się naprawdę podchwytliwa.

Redakcja poleca

Przygotowany przez nas test składa się z szesnastu pytań. W każdym z nich poprawna jest tylko jedna odpowiedź. W razie wątpliwości zawsze możesz cofnąć się do poprzedniego pytania.

Tylko prawdziwi znawcy kultury zdobędą tu 100% poprawnych odpowiedzi. Życzymy powodzenia!

Nie przegap