Obserwuj w Google News

Quiz. Największe role Jerzego Stuhra. Pamiętasz filmy z jego udziałem?

1 min. czytania
09.07.2024 13:30

Nie żyje Jerzy Stuhr - wybitny polski aktor. Zapisał się w polskiej kinematografii wieloma kultowymi rolami. Pamiętasz je wszystkie? Rozwiąż nasz quiz.

Jerzy Stuhr, Olgierd Łukaszewicz - kadr z filmu Seksmisja
  • 20 pytań Rozpocznij quiz
fot. Zespół Filmowy Kadr/materiały prasowe

Jerzy Stuhr był wybitnym polskim aktorem, reżyserem i scenarzystą. Zasłynął dzięki swoim wszechstronnym rolom w teatrze i filmie. Jego kariera aktorska obejmuje zarówno tytuły komediowe, jak i dramatyczne. Dokonania Stuhra zapisały się w historii polskiej kinematografii. Czy rozwiążesz nasz quiz o jego rolach?

Quiz: Największe role Jerzego Stuhra. Pamiętasz filmy z jego udziałem?

1/20 Dokończ kultowy cytat z filmu "Seksmisja": "Ciemność, widzę ciemność..."

Stuhr zdobył ogromną popularność dzięki rolom w filmach reżyserowanych przez Krzysztofa Kieślowskiego - "Amator" i "Przypadek". Jednak to jego komediowe wcielenia, szczególnie w filmach Juliusza Machulskiego, sprawiły, że stał się kultowym aktorem z ikonicznych polskich produkcji rozrywkowych. Najwybitniejsze z nich to bez wątpienia  "Seksmisja" oraz "Kingsajz".

Quiz. Największe role Jerzego Stuhra. Zdobędziesz 100%?

Role Jerzego Stuhra pokazują jego głębokie zrozumienie ludzkiej natury i zdolność do tworzenia złożonych, wielowymiarowych postaci. Jego wszechstronność i niepowtarzalny styl sprawiają, że był jednym z najważniejszych artystów polskiego kina.

Jeśli znasz filmy z udziałem Stuhra, zapraszamy do naszego quizu. Tylko prawdziwy fan jego talentu będzie w stanie zdobyć 100% poprawnych odpowiedzi.

Redakcja poleca

Źródło: Radio ZET

Nie przegap