Obserwuj w Google News

Quiz. Spróbuj dokończyć zwierzęce związki frazeologiczne. „Latać jak kot z…”

1 min. czytania
11.07.2024 06:57

Znasz zwierzęce związki frazeologiczne? Rozwiąż quiz i dokończ popularne wyrażenia ze zwierzętami w roli głównej. Sprawdź, czy uważałeś na lekcjach języka polskiego. Tylko wzorowi uczniowie zdobędą 15 punktów.

zabawa kota (zdjęcie poglądowe)
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Iain McConnell/Cover Images/CPEN1/ZOB/EAST NEWS

Quiz. Dokończ zwierzęce związki frazeologiczne. Tylko nieliczni zgarną 15 punktów

Związki frazeologiczne to utrwalone w języku połączenia wyrazów o przenośnym znaczeniu. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak często używamy ich w codziennych rozmowach. Nierzadko główną rolę w związkach frazeologicznych grają zwierzęta. Rozwiąż quiz i dokończ znane zwierzęce frazeologizmy.

Quiz: Spróbuj dokończyć zwierzęce związki frazeologiczne. „Latać jak kot z…”

1/15 Płakać jak...

Podobnie jak przysłowia i powiedzenia związki frazeologiczne pomagają nam opisać otaczający nas świat. Aż trudno uwierzyć, w jak wielu wyrażeniach pierwsze skrzypce grają zwierzęta. Nie czekaj, popisz się swoją wiedzą i rozwiąż quiz ze zwierzęcych związków frazeologicznych.

Znasz zwierzęce związki frazeologiczne? Spróbuj dokończyć znane wyrażenia

Jaki ptak wybiera się za morze? Jakie zwierzę gapi się w malowane wrota? Co ucinamy i czyimi łzami płaczemy? W specjalnym quizie ze zwierzęcych związków frazeologicznych zadajemy te i inne pytania. Sprawdź, czy uważałeś na lekcjach języka polskiego i spróbuj dokończyć popularne wyrażenia.

Redakcja poleca

Po rozwiązaniu quizu ze zwierzęcych związków frazeologicznych możecie wziąć udział także w innym sprawdzianach dostępnych na stronie RadioZET.pl. Polecamy między innymi quiz z polskich przysłów, quiz ze zwierzęcych powiedzonek oraz quiz z zabawnych polskich toastów.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap