Obserwuj w Google News

Quiz. Zwierzęta polskich lasów. Sprawdź, czy znasz dzikie leśne stworzenia

1 min. czytania
09.07.2024 23:24

Rozwiąż quiz o zwierzętach z polskich lasów. Sprawdź, czy uważałeś na lekcjach przyrody. Znasz te leśne stworzenia? 15 punktów tylko dla miłośników dzikich zwierząt.

wiewiórka, ryś, dzik (zdjęcie poglądowe)
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. M. Watson/Ardea Picture Library/ardea.com/East News, Artur Barbarowski/East News, Viktor Cap/Panther Media/East News

Quiz. Znasz zwierzęta z lasów Polski? 15 punktów tylko dla znawców przyrody

Polskie lasy to dom dla wielu różnych zwierząt. Polacy mogą sobie nawet nie zdawać sprawy, ile dzikich stworzeń kryje się wśród rodzimych drzew i krzewów. W specjalnym quizie pytamy o mieszkańców polskich lasów. Ile wiesz o leśnych zwierzętach?

Quiz: Zwierzęta polskich lasów. Sprawdź, czy znasz dzikie leśne stworzenia

1/15 Czy sarny i jelenie to przedstawiciele tego samego gatunku?

Jeżeli jesteś miłośnikiem przyrody albo oglądasz sporo filmów dokumentalnych, ten test nie powinien sprawić ci trudności. Weź udział w quizie o zwierzętach polskich lasów, popisz się wiedzą i spróbuj zdobyć 15 punktów. Tylko nieliczni znają odpowiedź na wszystkie pytania.

Quiz o mieszkańcach polskich lasów. Sprawdź, co wiesz o leśnych zwierzętach

Czy wiewiórki zapadają w sen zimowy? Jak głośno wyją wilki? Który ptak podrzuca innym swoje jaja? Jak nazywa się samica łosia, i ile mogą ważyć dziki? W naszym quizie zadajemy te i inne pytania. Odpowiesz na wszystkie z nich?

Redakcja poleca

Po rozwiązaniu quizu o zwierzętach polskich lasów możesz też wziąć udział w innych sprawdzianach dostępnych na stronie RadioZET.pl. Polecamy między innymi quiz o niedźwiedziach, quiz o bobrach i quiz o sarnach i jeleniach.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap