Obserwuj w Google News

Kate publicznie upokorzyła Camillę. Żona Williama nie znosi teściowej?

2 min. czytania
19.05.2023 12:06
Zareaguj Reakcja

Księżna Kate i królowa Camilla ponoć mają poważny konflikt. Członkinie brytyjskiej rodziny królewskiej podobno nie szczędzą sobie złośliwości. Tym razem zaatakować miała Kate, która znalazła chytry sposób na to, jak dopiec nielubianej teściowej.

kate-publicznie-upokorzyła-camillę-żona-williama-nie-znosi-teściowej
fot. Andrew Milligan/Press Association/East News, Joe Giddens/Press Association/East News

Księżna Kate i królowa Camilla mają nie pałać do siebie sympatią. Żona króla Karola III podobno źle wypowiadała się o rodzinie synowej i nazwała ich „biedotą”. Nic więc dziwnego, że Kate chłodno podchodzi do kontaktów z teściową, a podczas koronacji pozwoliła sobie na drobną złośliwość. Pełna taktu księżna w wyrafinowany sposób upokorzyła świeżo upieczoną królową.

Księżna Kate nie lubi królowej Camilli? Tak potraktowała ją na koronacji

Jeszcze niedawno rodzina królewska żyła konfliktem z księciem Harrym i Meghan Markle. Wówczas zjednoczeni „royalsi” mieli wspólnych „wrogów”. Sussexowie jednak coraz rzadziej wypowiadają się na temat członków „firmy” Pałacu Buckingham i nieczęsto bywają w Wielkiej Brytanii. Na koronacji Karola III pojawił się tylko książę Harry.

Nie oznacza to jednak końca sprzeczek i wzajemnych animozji w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Zdaniem niektórych księżna Kate i królowa Camilla za sobą nie przepadają i wciąż wbijają sobie nawzajem szpile. Żona księcia Williama wciąż upamiętnia księżną Dianę, zakładając na różne wyjścia jej biżuterię i wiernie odwzorowując stylizacje. Nie inaczej było na koronacji Karola i Camilli. Kate miała na sobie kultowe kolczyki matki Williama i Harry’ego.

To jednak nie na element garderoby zwraca uwagę brytyjska prasa. Na czym miałaby więc polegać zniewaga, której dopuściła się Kate? - Gdy królowa Camilla opuszczała Opactwo Westminsterskie, wszyscy zebrani mieli obowiązek się jej lekko pokłonić. Ale księżna Kate tego nie zrobiła! - czytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Redakcja poleca

Później dowiadujemy się, że księżna miała być zła na to, że na koronacji pojawiło się zaledwie czterech członków rodziny Middletonów. Królowa Camilla zaprosiła natomiast aż 20 bliskich osób. Na wydarzeniu był obecny nawet jej były mąż, Andrew Parker Bowles. To ponoć nie umknęło uwadze także księciu Williamowi, który składając hołd koronowanemu ojcu, ani razu nie wspomniał o jego małżonce-rozwódce.