Obserwuj w Google News

"You Can Dance" wraca do telewizji. Program chce reaktywować TVP

2 min. czytania
30.03.2021 10:40
Zareaguj Reakcja

"You Can Dance" ma wrócić na antenę, ale tym razem do TVP - podaje portal Wirtualnemedia. Taneczny format wcześniej wylansowała stacja TVN. Czy w reaktywowanym "You Can Dance" znowu wystąpią Agustin Egurrola i Ida Nowakowska?

Ida Nowakowska i Agustin Egurrola w "You Can Dance"
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/EAST NEWS

"You Can Dance" w TVP? Wirtualnemedia.pl podały, że Telewizja Polska jest zainteresowana reaktywacją znanego tanecznego formatu. Program "So You Think You Can Dance" ma szansę znaleźć się w jesiennej ramówce TVP. Obecnie trwają poszukiwania kandydatów do nowego show. Niewykluczone, że w programie "So You Think You Can Dance" zobaczymy Agustina Egurrolę, który niedawno przeszedł z TVN do Telewizji Polskiej, by zasiąść w jury "Dance Dance Dance", oraz Idę Nowakowską - uczestniczkę pierwszej edycji "You Can Dance - Po prostu tańcz" i późniejszą jurorkę show. 

"You Can Dance" wraca na antenę. Program ma emitować TVP

Wcześniej taneczny program nosił tytuł "You Can Dance - Po prostu tańcz" i był emitowany w stacji TVN w latach 2007-2012 i od marca 2015 do maja 2016 roku. W sumie wyemitowano dziewięć edycji. Skład jury zmieniał się kilkukrotnie, ale stałymi postaciami byli Agustin Egurrola i Michał Piróg. Program porodziła najpierw  Kinga Rusin, a potem Patricia Kazadi. 

Właśnie ruszyły castingi do "So You Think You Can Dance", który ma być następcą znanego z TVN formatu, lecz realizowanego przez Telewizję Polską.

W castingu mogą brać udział uzdolnione tanecznie osoby w wieku od 16 do 30 lat. Aby zgłosić się do projektu, należy wysłać swoje zgłoszenie na stronie endemolshine.pl - informują Wirtualnemedia. 

Zasady programu "So You Think You Can Dance" mają być podobne do tych w "YCD": jurorzy będą oceniali przygotowane przez uczestników choreografie i wyławiali taneczne talenty. Skład jury na razie nie jest znany, choć naturalnym wyborem jest para Agustin Egurrola i Ida Nowakowska. Oboje są zawodowymi tancerzami i mają spore doświadczenie jako jurorzy w tanecznych talent show. Obecnie można ich oglądać w "Dance Dance Dance". 

Agustin Egurrola skrytykowany za surową postawę. Juror "Dance Dance Dance" odpowiada