Zamknij
Kinga Rusin
  • Małgorzata Kożuchowska
  • Kayah
  • Aneta Zając
  • 8 Zobacz
fot. East News

Choroba Hashimoto może dotknąć każdego. Przewlekłe zapalenie tarczycy nie omija także celebrytów. Zobacz, które gwiazdy zmagają się z tą chorobą i jak sobie z nią radzą.

Choroba Hashimoto to przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. U osób chorych układ odpornościowy tworzy przeciwciała atakujące własny narząd - tarczycę. To z kolei prowadzi do jej przewlekłego zapalenia, w konsekwencji – powolnej degradacji tego narządu. Choroba Hashimoto uznawana już za cywilizacyjną chorobę XXI i coraz częściej jest diagnozowana, zwłaszcza u kobiet, w tym także gwiazd.

Gwiazdy chore na Hashimoto

Uczucie zmęczenia, senność, stany depresyjne, zwiększenie masy ciała, zaburzenia pamięci, problemy ze skórą, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia miesiączkowania, a także problemy z zajściem w ciążę – to tylko niektóre objawy choroby Hashimoto, z którymi zmagają się osoby nią dotknięte. Te dolegliwości nie ominęły także gwiazd, które cierpią na przewlekłe zapalenie tarczycy.

Na szczęście osoby publiczne coraz częściej przyznają się do swoich chorób, dzięki czemu zwiększają ich świadomość w społeczeństwie i zachęcają do badań przesiewowych. Warto bowiem wiedzieć, że nieleczona choroba Hashimoto może wywołać spore spustoszenie w organizmie i skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Obejrzyj galerię i zobacz, które polskie gwizdy zmagają się z tą chorobą, jak się o niej dowiedziały i jak sobie z nią radzą.

Zobacz także: Gwiazdy, które cierpiały na depresję [FOTO]