Obserwuj w Google News

Slava Krasovska o wojnie na Ukrainie. Gwiazda "Zniewolonej" relacjonuje sytuację. "Ostrzelali przedszkole"

2 min. czytania
24.02.2022 16:58
Zareaguj Reakcja

Slava Krasovska, gwiazda serialu "Zniewolona", w emocjonalnym wpisie odniosła się do ataku Rosji na Ukrainę. Wspomniała między innymi o ostrzelaniu lokali mieszkalnych i przedszkola.

Slava Krasovska
fot. screen: Instagram / slava_krasowska

Slava Krasovska to popularna ukraińska aktorka, która w Polsce zyskała ogromną popularność dzięki roli w serialu " Zniewolona" emitowanym na antenie Telewizji Polskiej. Dramatyczna historia zniewolonej dziewczyny podbiła serca widzów, a Slava stała się w naszym kraju rozpoznawalną postacią. Aktorka postanowiła zabrać głos w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę, ogromnej tragedii, która rozgrywa się na naszych oczach. Dokonano ostrzału ukraińskich miast, w tym Kijowa, nie cichną doniesienia o bombardowaniu, ostrzałach i ofiara, zarówno wśród żołnierzy, jak i ludności cywilnej. Cały świat z przerażeniem patrzy na postęp rosyjskiej agresji.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Przerażającą sytuację komentują wszyscy, także polscy celebryci. Martyna Wojciechowska apeluje o pomoc uchodźcom, Weronika Marczuk pokazała wstrząsające zdjęcia. Głos zabrała także gwiazda "Zniewolonej". W emocjonalnym wpisie Slava Krasovska zwróciła uwagę między innymi na ostrzeliwanie przez siły rosyjskie obiektów cywilnych. Zaapelowała także do wzięcia pod uwagę możliwej dezinformacji medialnej.

Redakcja poleca

Slava Krasovska o wojnie na Ukrainie. Gwiazda "Zniewolonej" skomentowała inwazję Rosji

Na profilu Slavy Krasovskiej na Instagramie pojawiło się nowe zdjęcie, w którego opisie aktorka odnosi się do ataku Rosji na Ukrainę.

- Nigdy nie czułam potrzeby wyrażania siebie w mediach społecznościowych po rosyjsku. Ale pan prezydent namawiał nas do szerzenia prawdziwych informacji. Wiemy, że Rosja nie mówi ludziom co się naprawdę dzieje. Na froncie nasi faceci bronią granic przed codziennymi „naruszeniami reżimu milczenia". I codziennie słuchamy, ile ten reżim został naruszony. Ostrzelali kolej, lokale mieszkaniowe, a nawet przedszkole. Wszystkie dzieci zostały ewakuowane w samą porę. Tak, teraz głównie strzelanie w bazach wojskowych, ale wśród cywilów już są ofiary - napisała po rosyjsku.

Urodzona w Kijowie Slava podkreśliła, że praktycznie cały świat uważa atak sił rosyjskich za bezprawny i godny potępienia. Przestrzegła swoich fanów przed rozważnym dobieraniem źródłem, z których czerpią wiedzę na temat konfliktu.

- Teraz była relacja na żywo z Brukseli – europejscy przywódcy nazywają dzisiejszy dzień najczarniejszym w historii Europy od II wojny światowej. Cała Europa potępia działania Federacji Rosyjskiej i nazywa tę „operację wojenną" bezpodstawną. No to cały świat nie mógł zwariować. Przy okazji tylko Wenezuela, Nikaragua i Kuba uznały niepodległość „republików" na wschodzie Ukrainy. Połącz krytyczne myślenie, nie wierz ślepo we wszystko, co mówią w telewizji, sprawdzaj informacje z różnych źródeł, nie zostań zombie. Pokój wam wszystkim! - podsumowała.

ZOBACZ TAKŻE:  Anna Kuzniecova przeżywa dramat. Była żona Żory Korolyova ma rodzinę na Ukrainie [FOTO]