Obserwuj w Google News

Agata Młynarska wspomina zmarłego ojca: "Dla mnie tata żyje w pamięci"

2 min. czytania
16.03.2021 10:17
Zareaguj Reakcja

Agata Młynarska uczciła na Instagramie pamięć taty - Wojciecha Młynarskiego. 15 marca minęła 4. rocznica śmierci artysty. Z tej okazji dziennikarka opublikowała osobisty wpis. Wspomnienie o artyście pojawiło się też na profilach innych polskich gwiazd.

Agata Młynarska
fot. Viphoto/ East News

Agata Młynarska opublikowała swoje wspomnienie o tacie - Wojciechu Młynarskim, który zmarł 4 lata temu. Dziennikarka podkreśliła, że jego teksty piosenek ani trochę się nie zestarzały i wciąż są aktualne.

Zobacz też:  Agata Młynarska uciekła z Polski przez koronawirusa? Jest w grupie ryzyka. "Szukam śladów"

Agata Młynarska wspomina zmarłego ojca: "Dla mnie tata żyje w pamięci"

"W jego tekstach niezmiennie brzmi aktualna prawda. „W szkole wolności tyle wolnych klas, trudny dialog z kimś, kto wciąż Ci s...a na łeb, nie wiadomo, kogo bardziej trza się bać. Czy tego wójta, co na ludzi grzmi, czy tych facetów z całkiem innej wsi. Bo jeśli za mało książek znasz - to Ci wychodzi na twarz. Ale warto wiedzieć, że dwójka chirurgów jest w stanie, zmienić Wam twarz bez wątpienia - Myślenie i Oczytanie - i tak przez trzy pokolenia” - przytoczyła teksty ojca Młynarska.

Mimo że Wojciecha Młynarskiego nie ma już z nami 4 lata, w pamięci jego dzieci wciąż jest obecny. Agata Młynarska zaapelowała do internautów, aby w rocznicę jego śmierci uczcili o nim pamięć, publikując fragment jego utworu lub fotografię.

"Dla mnie Tata żyje w pamięci właśnie, mądrości napisanych tekstów, anegdotach, wspomnieniach, opowieściach, piosenkach. Nagrajcie, napiszcie, wrzućcie na Wasze profile kilka słów o Wojciechu Młynarskim. (...) Niech to będzie Jego dzień" - podkreśliła Młynarska.

Mnóstwo polskich gwiazd udostępniło swoje wspomnienie o Wojciechu Młynarskim. Pamięć artysty uczcili m.in. Ania Wyszkoni, Antek Królikowski, Katarzyna Żak oraz Barbara Kurdej-Szatan.

Wojciech Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku w wieku 75 lat. Zostawił trójkę dzieci: córk Agatę i Paulinę oraz syna Jana, który poszedł w ślady słynnego taty i został muzykiem.