Obserwuj w Google News

Sprawdzamy, jak dobrze znasz europejskie stolice. Nie licz na 15 punktów [QUIZ]

1 min. czytania
10.07.2024 09:17

Przygotowaliśmy quiz, z którym poradzą sobie jedynie mistrzowie. To sprawdzian, dotyczący znajomości europejskich stolic. Pytamy w nim jednak nie tylko o nazwy konkretnych miast, ale również o popularne atrakcje turystyczne oraz powierzchnię konkretnych stolic. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? To doskonała okazja. Powodzenia.

globus
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. shutterstock

Jak dobrze znasz się na geografii? To ciekawa nauka

Geografia to ulubiony przedmiot wielu uczniów. Nic dziwnego – jest wyjątkowo ciekawy. Na poszczególnych lekcjach możemy bowiem dowiedzieć się wielu fascynujących faktów o świecie – odległych krainach oraz ludziach, którzy je zamieszkują.

Quiz: Sprawdzamy, jak dobrze znasz europejskie stolice. Nie licz na 15 punktów [QUIZ]

1/15 Zacznijmy od podstaw. Stolicą Portugalii jest?

Ujmując rzecz najogólniej, można stwierdzić, że geografia jest nauką opisującą Ziemię – jej środowisko przyrodnicze, ale również to, jak oddziałuje na nią człowiek oraz jego wynalazki. Geografię często dzieli się po prostu na ogólną i regionalną. Bardziej szczegółowy podział obejmuje z kolei geografię fizyczną oraz geografię społeczno-ekonomiczną.

Znasz odpowiedź na te pytania? Rozwiąż geograficzny quiz

Dziś zajmiemy się geografią społeczno-ekonomiczą. Przygotowaliśmy bowiem quiz, który dotyczy europejskich stolic. Jak dobrze je znasz? Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź poziom swojej wiedzy. Wynik poniżej 7/15 potraktuj jako motywację do powtórzenia podstawowego materiału.

W każdym pytaniu tylko jedna z odpowiedzi jest prawidłowa. Jeśli się pomylisz, możesz wrócić do poprzedniego pytania i naprawić swój błąd. Po zakończeniu quizu na ekranie pojawią się prawidłowe odpowiedzi (na zielono) oraz twoje typy (jeśli odpowiedź będzie błędna, zobaczysz czerwony kolor). Powodzenia!

Źródło: Radio ZET

Redakcja poleca