Obserwuj w Google News

Quiz. Jak zapiszesz te wyrazy? Łącznie czy rozdzielnie? Nie masz szans na 100%

1 min. czytania
09.07.2024 12:43

Na pewno czy napewno, dla tego czy dlatego, beze mnie czy bezemnie - zapiszesz te wyrazy łącznie czy rozdzielnie? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę. Większość podda się już przy trzecim pytaniu!

Quiz. Jak zapiszesz te wyrazy? Łącznie czy rozdzielnie?
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock

Quiz. Zapiszesz te wyrazy razem czy osobno? 

Polski to bez dwóch zdań jeden z najtrudniejszych języków na świecie. Wielu osobom spory problem sprawia przede wszystkim pisownia wyrazów łączna i rozdzielna. Lubisz nowe wyzwania? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na te dwa pytania, ten quiz jest dla ciebie. 

Quiz: Jak zapiszesz te wyrazy? Łącznie czy rozdzielnie? Nie masz szans na 100%

1/15 Która forma jest poprawna?

Nasz test składa się z piętnastu pytań, do których podane są dwie odpowiedzi. Twoim zadaniem jest wskazać poprawną formę wyrazu. Co prawda masz 50 procent szans na wybranie właściwego wariantu, ale ostrzegamy, że wcale nie będzie łatwo. 

Na pewno czy napewno? Na prawdę czy naprawdę? Do zobaczenia czy dozobaczenia? Beze mnie czy bezemnie? Chciał bym czy chciałbym? Na co dzień czy nacodzień? Co najmniej czy co najmniej? Dla tego czy dlatego? Dusi grosz czy dusigrosz?

Odpowiedz na te i inne pytania i sprawdź swoją wiedzę. Rozwiązanie quizu nie zajmie ci dłużej niż dwie minuty. Na komplet punktów mogą liczyć tylko najlepsi.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap