Obserwuj w Google News

Jeff Carson nie żyje. Muzyk country miał 58 lat

Klaudia Bochenek
2 min. czytania
28.03.2022 21:10
Zareaguj Reakcja

Jeff Carson był znanym wokalistą oraz kompozytorem country. W tym roku miał nastąpić jego wielki powrót na scenę muzyczną. Niestety, menadżer artysty przekazał informację o śmierci. Wiadomo, jaka jest przyczyna zgonu 58-letniego muzyka.

Jeff Carson
fot. Screen Instagram officialjeffcarson

Jeff Carson był nie tylko piosenkarzem. W 2009 roku skończył z karierą muzyczną i został policjantem. Po latach wrócił jednak z nowym singlem, a w tym roku miała ukazać się jego długo przygotowywana płyta.

Zobacz także:  Taylor Hawkins nie żyje. Nowe informacje na temat przyczyny śmierci perkusisty Foo Fighters [FOTO]

Jeff Carson nie żyje. Muzyk country miał 58 lat

Jeff Carson urodził się w Tulsie w stanie Oklahoma w USA. Już w młodym wieku przejawiał muzyczną pasję – talent udoskonalał, śpiewając w kościele. Potem założył zespół „Rogers” w stanie Arkansas, a następnie przeniósł się do Branson w Missouri, gdzie lokalnie występował.

Ostatecznie osiedlił się w Nashville, gdzie starał się rozkręcać swoją karierę. W 1995 roku wydał singiel „Yeah Buddy” dzięki wsparciu wytwórni Curb Records. Jeff Carson znany jest też z hitów „Not On Your Love” czy „The Car”. Stworzył również sześć albumów studyjnych.

W 2009 roku postanowił przerwać muzyczną karierę i został policjantem w departamencie policji Franklin w stanie Tennessee. Nie wiadomo było, czy jeszcze kiedykolwiek stanie na scenie.

Redakcja poleca

W końcu w 2019 roku zaprezentował singiel „God Save The World”. Niedawno podpisał kontrakt z Encore Music Group i w tym roku miał ukazać się jego najnowszy album. Niestety, nieoczekiwanie trafił do szpitala z powodu zawału serca.

Stan Jeffa Carsona po zawale określano jako ciężki. Muzyk zmarł 26 marca, miał 58 lat. Zostawił żonę oraz syna.

- Trudno uwierzyć, że odszedł. Jedno jest pewne. Jeff Carson, zmienił każdego, kogo spotkał, nas wszystkich, na lepsze! Dziękuję ci, Jeff, za twoje życie w służbie i śpiewaniu – przekazał departament policji Franklin na Twitterze.

Krzysztof Krawczyk Sarah Harding Charlie Watts
16 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News, Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS, Soul Brother/Sipa USA/East News