Obserwuj w Google News

Maggie Fox nie żyje. Aktorka serialowa zmarła na skutek wypadku

Klaudia Bochenek
2 min. czytania
22.03.2022 15:40
Zareaguj Reakcja

Maggie Fox nie żyje. Jak podają zagraniczne media, aktorka zmarła 21 marca niedługo po wypadku, w otoczeniu swojej rodziny. Informację potwierdziła partnerka z planów filmowych, Sue Ryding.

Maggie Fox nie zyje
fot. Shutterstock Yaraslau Mikheyeu

Maggie Fox była gwiazdą seriali „Shameless” oraz „Coronation Street”. Za kilka dni miała ruszyć w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Niestety, wszystko przekreśliła śmierć. Rodzina jest zdruzgotana i na razie nikt z otoczenia zmarłej nie wypowiedział się obszerniej na temat okoliczności wypadku.

Zobacz także:  Peter Bowles nie żyje. Gwiazdor znanego brytyjskiego serialu miał 85 lat

Maggie Fox nie żyje. Aktorka zmarła po tragicznym wypadku

- Z wielkim smutkiem muszę ogłosić śmierć Maggie Fox, mojej komediowej partnerki od 40 lat i współdyrektora artystycznego LipService. Maggie zmarła wczoraj w towarzystwie swojej rodziny… Jak możecie sobie wyobrazić, jestem całkowicie załamana – napisała Sue Ryding na Facebooku.

- […] napisałyśmy 22 oryginalne komedie, zwiedzając cały świat. […] trudno jest zaprezentować nowe dzieło w teatrze i jesteśmy naprawdę dumni, że udało nam się to zrobić i zbudować widownię. Wciąż jesteśmy w szoku, ponieważ stało się to nagle po wypadku. Zaplanowaliśmy nową cyfrową wersję „Chateau Ghoul”, którą już nakręciłyśmy, a którą udostępnimy Wam później ku pamięci Maggie, plus kilka wydarzeń na żywo z wykorzystaniem ogromnej ilości nagrań cyfrowych, które na szczęście zarchiwizowaliśmy. Szczegóły zostaną opublikowane, gdy opracujemy plan. Dziękujemy za wspieranie nas przez te wszystkie lata, mamy to szczęście, że mamy tak lojalną publiczność. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas, aby w tym roku świętować jej geniusz komediowy – czytamy.

Redakcja poleca

Maggie Fox doświadczyła nieoczekiwanego wypadku. Lekarze robili, co mogli, ale nie udało się uratować aktorki. Odeszła w otoczeniu rodziny, a szczegóły tragedii nie są na razie znane.

Maggie Fox była głównie znana z serialu „Coronation Street”, gdzie grała dwie role. Wcielała się w Ruth Audsley i sędzinę Travers. Można ją też było oglądać w „The Forsyte Saga”.

Ryszard Kotys,James Michael Tyler i Helen McCrory
21 Zobacz galerię
fot. Michał Wargin/East News, Julian Mackey/Shutterstock/Rex Features/East News i Nils Jorgersen/Shutterstock/Rex Features/East News