Obserwuj w Google News

JR Getches nie żyje. Muzyk, pisarz i reżyser miał 64 lata

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
13.04.2022 08:04
Zareaguj Reakcja

JR Getches nie żyje. Twórca miał w planach nakręcenie filmu biograficznego o zmarłym wokaliście AC/DC. Sam również przez lata był muzykiem.

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

JR Getches nie żyje. Twórca był pisarzem muzykiem oraz reżyserem. Odszedł 11 kwietnia 2022 roku w Houston w Teksasie.

JR Getches nie żyje. Muzyk, pisarz i reżyser miał 64 lata

Jak podaje bravewords.com, Getches chorował na rzadki nowotwór. Miał naczyniakomięsaka, nowotwór złośliwy, który ma wysoką tendencję do przerzutów między innymi do wątroby i mózgu. Twórca zmarł w wieku 64 lat.

Redakcja poleca

Getchses był absolwentem UVA Film School i planował wyreżyserować długo wyczekiwany film biograficzny o frontmanie AC/DC, produkcja miała już tytuł "Bon Scott - Legenda AC/DC". W rolę australijskiego wokalisty miał wcielić się Rob Liotti. Projekt próbował zablokować założyciel znanego rockowego zespołu, Malcolm Young. Gitarzysta odmówił licencji na oryginalne utwory AC/DC niezbędne do stworzenia filmu.

JR Getches nie żyje. Kim był twórca?

Getches był również szanowanym muzykiem, który przez lata miał okazję wystąpić u boku artystów takich jak B.B. King, Stanley Jordan i Steve Vai. Artysta ma na koncie także napisanie jednej z najlepiej sprzedających się piosenek dla dzieci "Julie and the Starfish & Other Lullabies".

Oprócz tego Getches komponował muzykę dla Princeton Ballet oraz teatru tańca Annabelle Gonzalez. Dodatkowo współpracował z Pamelą Anderson podczas pracy nad "Celebrity Wake-up Call", inicjatywą budzenia klientów przez znane osobistości nagranymi wcześniej wiadomościami.

Aktor i muzyk, Rob Liotti wspomina Getchesa słowami:

To ogromna strata dla wielu, wielu ludzi. JR był jednym z najmilszych i najbardziej bezinteresownych ludzi, jakich kiedykolwiek znałem. Był wszechstronnie utalentowany, dotykał serc ludzi w tak bardzo pozytywny sposób. To ogromna strata.
Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]