Obserwuj w Google News

Howie Pyro nie żyje. Muzyk zmarł w wyniku powikłań po COVID-19

2 min. czytania
05.05.2022 11:28
Zareaguj Reakcja

Howie Pyro nie żyje. Punkrockowy muzyk współpracował z artystami takimi jak Danzig, Debbie Harry czy Misfits. Zmarł po powikłaniach wywołanych koronawirusem.

Howie Pyro
fot. Grease Rhythm TV/Facebook

Howie Pyro nie żyje. Był współzałożycielem D Generation i didżejem. Punkrockowiec przez dziesięciolecia kariery zasilał nowojorską scenę Lower East Side. Potem przeniósł się do Los Angeles i został popularnym DJ-em.

Howie Pyro nie żyje. Muzyk zmarł w wyniku powikłań po COVID-19

Śmierć artysty potwierdził Jesse Malin, przyjaciel Pyro oraz jego kolega z zespołu D Generation. Howie Pyro zmarł w środę 4 maja w wieku 61 lat.

To najtrudniejszy post, jaki kiedykolwiek musiałem napisać. Odszedł Howie Pyro - mój najlepszy przyjaciel i brat. Walczył do samego końca. Zmienił moje życie. Wiele się od niego nauczyłem. Dzięki niemu ta planeta była lepsza, dziwniejsza, fajniejsza i piękniejsza. Przez dziesięciolecia wywierał wpływ na wielu ludzi, reprezentantów wielu scen. Wpływał swoim gustem, stylem, muzyką, wiedzą, sztuką, modą, nastawieniem, humorem, muzyką, filmami, odwagą, wielkim sercem i altruizmem.

Jak czytamy w serwisie Rolling Stone, artysta zmarł z powodu powikłań po przeszczepie wątroby wywołanych przez zapalenie płuc związane z COVID-19.

Zoacz też: Gwiazdy, które zmarły na koronawirusa lub z powodu powikłań po COVID-19 [ZDJĘCIA] 

Muzyka punkrockowego pożegnał na Facebooku między innymi Johnny Ramone.

Howie Pyro nie żyje. Kim był artysta?

Pyro nigdy nie stał się czołową gwiazdą nowojorskiej sceny punkowej lat 70. i 80., jednak był zawsze jej integralną częścią i obserwatorem. Jako nastolatek występował w kapeli The Blessed. W latach 70. zaprzyjaźnił się z gwiazdami takimi jak Joey Ramone czy Sid Vicious z Sex Pistols. Pyro był jedną z osób, która jako ostatnia miała z nim kontakt przed przedawkowaniem.

Redakcja poleca

Muzyk urodził się jako Howard Kusten w stanie Queens. W wieku 15 lat przyjął pseudonim Howie Pyro. W 1991 roku artysta współtworzył grupę D Generation.

Przez lata kariery artysta współpracował z artystami takimi jak Danzig, The Misfits czy Debbie Harry.

Oglądaj