Obserwuj w Google News

Glastonbury 2021 odwołane. Legendarny festiwal nie odbędzie się z powodu pandemii

1 min. czytania
21.01.2021 14:35

Glastonbury 2021 odwołane. Jeden z najsłynniejszych festiwali na świecie nie odbędzie się po raz kolejny w związku z trwającą pandemią. Przypomnijmy, ze przez koronawirusa została odwołana również zeszłoroczna edycja Glastonbury.

Glastonbury
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Glastonbury 2021 zostało odwołane. Organizatorzy legendarnego brytyjskiego festiwalu wydali oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzili, że impreza się nie odbędzie. Powodem jest trwająca pandemia koronawirusa.

Glastonbury 2021 odwołane. Legendarny festiwal nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa

Glastonbury 2021 nie odbędzie się z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu festiwalu drugi rok z rzędu. Tegoroczna impreza miała odbyć się pod koniec czerwca nieopodal Pilton w angielskim hrabstwie Somerset.

Z wielkim żalem musimy ogłosić, że tegoroczny festiwal Glastonbury nie odbędzie się (…) Pomimo naszych wysiłków, aby poruszyć niebo i ziemię, stało się jasne, że nie będziemy w stanie zorganizować tegorocznej edycji. Bardzo nam przykro, że Was zawiedliśmy – czytamy w komunikacie.

Zobacz także: W tym kraju wróciły koncerty. 20 tysięcy osób bez maseczek i dystansu społecznego [WIDEO]

Organizatorzy poinformowali również, że bilety zakupione na Glastonbury 2021 będą obowiązywały na przyszłoroczną imprezę.

Przez pandemię koronawirusa nie odbył się również zeszłoroczny festiwal. Ostatnia edycja Glastonbury miała miejsce w czerwcu 2019 roku. Na imprezie wystąpili wówczas m.in. Miley Cyrus, The Killers, The Cure, Kylie Minogue, Years & Years czy Hozier.

Zobacz także:  Kiedy wrócą koncerty? Wybitny amerykański epidemiolog podał możliwą datę

RadioZET.pl/bbc.com