Obserwuj w Google News

"Wojenne dziewczyny" - odcinek 65 - STRESZCZENIE. Misja odbicia jeńców [20.11]

2 min. czytania
09.11.2022 15:17
Zareaguj Reakcja

"Wojenne dziewczyny" to popularny serial TVP przedstawiający realia życia podczas okupacji niemieckiej z perspektywy trzech młodych kobiet. Co się wydarzy w nadchodzącym odcinku? Podajemy streszczenie 65. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" i szczegóły emisji.

Wojenne dziewczyny - kadr z serialu
fot. materiały prasowe TVP

„Wojenne dziewczyny” to znany i lubiany serial historyczny TVP. Od września emitowane są nowe odcinki. Akcja 5. sezonu rozgrywa się na początku 1943 roku, gdy armia niemiecka zaczyna ponosić pierwsze klęski. Na okupowanych terenach wzmaga się jednak terror. Polskie konspiratorki podejmują się kolejnych akcji dywersyjnych. Przeżywają także zawirowania w życiu osobistym. Z Anglii zostaje przerzucona cichociemna o pseudonimie kapitan Joe.

"Wojenne dziewczyny", odcinek 65 - STRESZCZENIE. Co się wydarzy w następnym odcinku serialu "Wojenne dziewczyny"? Kiedy będzie można obejrzeć nowy odcinek i o której godzinie? Streszczamy 65. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" i przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące jego emisji.

Redakcja poleca

„Wojenne dziewczyny”, odcinek 65 - streszczenie

Jak podaje portal Teleman.pl, streszczenie 65. odcinka serialu "Wojenne dziewczyny" prezentuje się następująco:

Do ośrodka Lunda przyjeżdża generał Luftwaffe Erich Deller. Powody jego wizyty nie są jednak nikomu znane. Szybko okazuje się jednak, że generał jest fanem twórczości Meiera.

Kruk i Leokadia decydują się nie podejmować próby odbicia jeńców z ośrodka. Uznają, że jest to zbyt ryzykowne. Jednak ostatnie informacje od Meiera ostatecznie prowokują ich do działania. Zamierzają więc finalne przejąć wyniki badań, które mają być transportowane samochodem do Lipska.

Natasza przekonuje zaś Sońkę, by ten zabrał ją wreszcie na akcję. W trakcie przygotowań Magda zmienia jednak zdanie. Postanawia uwolnić jeńców z ośrodka.

W ataku giną Lund, Wirtz, Deller i Holke. Oddziałowi Witka i Magdy udaje się jednak przejąć dokumentację i uratować ostatnich jeńców. Niestety w trakcie misji ginie Meier. Chłopak zasłaniał Sońkę przed strzałem Wirtza. Schneider dowiaduje się zaś od Frisha o zaginięciu Margharete. Nalega, by dowódca Abwehry jak najszybciej rozpoczął poszukiwania. 

„Wojenne dziewczyny”, odcinek 65 - gdzie i kiedy oglądać?

65. odcinek serialu "Wojenne dziewczyny" będzie można obejrzeć w niedzielę 20 listopada 2022 roku o godzinie 20.15 na kanale TVP1. Dotychczasowe odcinki serialu dostępne są zaś na platformie streamingowej VOD.TVP.pl.

Zapomniane polskie seriale - sprawdź, czy je oglądałeś

RadioZET.pl/Teleman.pl

  

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET