Obserwuj w Google News

Rowan Atkinson gorzko o współczesnym postrzeganiu żartów w komediach

2 min. czytania
22.06.2022 14:53
Zareaguj Reakcja

Rowan Atkinson pojawi się w serialu Netflixa o tytule "Człowiek kontra pszczoła". Brytyjski aktor wypowiedział się gorzko na temat żartów w dzisiejszych czasach i coraz trudniejszym położeniu komików. 

Rowan Atkinson
fot. Materiały prasowe Netflix

Rowan Atkinson gorzko o współczesnym postrzeganiu żartów w komediach. Jeszcze w czerwcu będzie miał premierę serial "Człowiek kontra pszczoła". To żartobliwa opowieść o mężczyźnie, który nieustannie i nieskutecznie walczy z pszczołą. Atkinson zwrócił uwagę na to, że współcześnie niektóre żarty nie są na miejscu, a komikom wolno coraz mniej.

Zobacz także: Rowan Atkinson w zwiastunie nowego komediowego serialu Netflixa

Rowan Atkinson gorzko o współczesnym postrzeganiu żartów w komediach

Rowan Atkinson jest przede wszystkim kojarzony w Polsce z roli Jasia Fasoli. Niebawem aktora będzie można zobaczyć w nowym, komediowym wcieleniu. Tym razem będzie walczył z pszczołą. Legendarny brytyjski aktor podzielił się z tej okazji swoją refleksją - Atkinson uważa, że powinna być możliwość żartowania ze wszystkiego. 

Redakcja poleca

Jak podaje portal film.org.pl - Rowan Atkinson udzielił wywiadu Irish Times na temat cancel culture. Uważa on, że rolą komedii jest obrażanie, dlatego nie powinno to być w żaden sposób ograniczane. Brytyjczyk zdaje sobie sprawę z tego, że każdy żart ma swoją ofiarę.

Obecnie trzeba być bardzo ostrożnym w żartach. Można się śmiać tylko z tych lepiej usytuowanych? A co, jeśli na niższym szczeblu jest ktoś, kto jest arogancki, agresywny i zadufany? 

"Człowiek kontra pszczoła": kiedy premiera serialu na Netflixie?

Serial "Człowiek kontra pszczoła" zadebiutuje na platformie Netflix 24 czerwca 2022 roku.

Zobacz także:  Nagradzany reżyser stworzy 3. sezon serialu „Belfer”. Kiedy premiera hitu Canal+?

RadioZET.pl/Film.org.pl

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max