Obserwuj w Google News

Urodzinowa trasa Radia ZET za nami. Odwiedziliśmy kilkadziesiąt miejscowości

7 min. czytania
27.09.2023 14:40
Zareaguj Reakcja

Radio ZET kończy w tym miesiącu 33 lata. Nie byłoby jednak naszej stacji bez słuchaczy, więc urodziny chcemy spędzić razem z Wami. Wyruszyliśmy w urodzinową trasę po Polsce. W ciągu półtora tygodnia nasza ekipa odwiedziła kilkadziesiąt miejscowości w różnych częściach kraju, aby spotkać się z Wami i… spełnić wasze życzenia. Działo się!

Urodzinowa Trasa Radia ZET
fot. Radio ZET

Urodzinowa trasa Radia ZET trwała od 18 września do 27 września. Ruszyliśmy w Polskę, aby przez kilka dni świętować nasze 33. urodziny razem ze słuchaczami. 

Redakcja poleca

Urodzinowa trasa Radia ZET za nami. Odwiedziliśmy kilkadziesiąt miejscowości

Ekipa Radia ZET marzyła o tym, aby spełnić wasze marzenia. W trakcie naszej urodzinowej trasy zabraliśmy ze sobą pyszne zetkowe krówki, specjalne kartki i wielką czerwoną skrzynię, do której każdy chętny mógł wrzucać swoje życzenia. Do naszej zabawy można było dołączyć również poprzez specjalny formularz na naszej strony internetowej.

Miejscowości i ich liczba na naszej trasie nie były przypadkowe. W związku z 33. urodzinami Radia ZET odwiedziliśmy 33 miejsca, które umieszczone na mapie Polski ułożyły się w kształt naszego logotypu. NIe wierzycie? Zobaczcie sami!

Cieszymy się, że byliście z nami podczas urodzinowej trasy i chętnie spędzaliście czas z ekipą Radia ZET. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że mamy niesamowitych słuchaczy. Dziękujemy!

Jak dokładnie wyglądała urodzinowa trasa Radia ZET? Zajrzyjcie do naszej szczegółowej relacji dzień po dniu.

8. DZIEŃ

Robert Karpowicz rozpoczął ostatni dzień naszej trasy od wizyty w Błoniu, a następnie wpadł do Nieborowa. Jak sam przyznał, tamtejszy park zachwyca swoim wyglądem.

- Jesteśmy w prawdziwej perle Mazowsza. Miejscowość słynie z Pałacu Radziwiłłów, a największe wrażenie robi alejka z trzystuletnimi parkanami. Nie dziwię się, że przyjeżdżają tu ludzie z Łodzi, Warszawy, Katowic czy Poznania.

W Głownie nasza ekipa zachwycała się pięknym zalewem Mrożyczka, który jest położony w centrum miasta. Zajrzeliśmy też do uroczego Ozorkowa, gdzie poznaliśmy panią Magdę i jej synka. Okazuje się, że Michaś świętuje urodziny tego samego dnia, co Radio ZET!

- Michaś, Ty wiesz, czego ja Ci życzę! Żeby świat był Twój - powiedział Karpiu.

7. DZIEŃ

We wtorek, 26 września Agnieszka Kołodziejska miała naprawdę napięty grafik - Żuromin, Mława, Przasnysz i Maków Mazowiecki.

Nasza ekipa zawsze myśli o słuchaczach. Postanowiliśmy wysłać kilka pocztówek z trasy. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste... Kołodka podjęła jednak wyzwanie!

- Trzymajcie kciuki, bo jesteśmy w Mławie. Wchodzę na pocztę i będę szukała pocztówek dla słuchaczy, którzy chcieliby dostać taką kartkę-widokówkę z lizanym znaczkiem, a to nie jest takie proste. W Żurominie na poczcie widokówek nie było.

Agnieszka Kołodziejska i nasza ekipa wykonali zadanie perfekcyjnie. W mławskiej placówce nie brakowało widokówek, więc pocztówki od Radia ZET wyruszyły już w podróż i wkrótce trafią do naszych słuchaczy.

W Przasnyszu przywitały nas świetna pogoda, świetny rynek i świetni ludzie. Postanowiliśmy zapytać naszych słuchaczy, czy dobrze się żyje w tym mieście.

- Dobrze. Rozwija się Przasnysz. Powstaje nowa galeria. Będą nowe miejsca pracy - powiedziała słuchaczka.

Na przasnyskim rynku Kołodka spotkała także mnóstwo uczniów, którzy o tej porze powinni być w szkole... Czy to wagary? Okazuje się, że wcale nie.

- Imprezujemy, bo Dzień Chłopaka. Jest w sobotę.

Naszym ostatnim przystankiem we wtorek był Maków Mazowiecki, a już w środę wielki finał urodzinowej trasy Radia ZET. 

6. DZIEŃ

W poniedziałek nasza ekipa zbierała życzenia w Łodzi, Kole i Włocławku. Kołodka spotkała w swoim rodzinnym mieście pana Michała. Nasza prezenterka zapytała go o słynny pomnik jednorożca. Skąd się wziął w Łodzi?

Są różne teorie. Ktoś po prostu zgłosił projekt tego pomnika do budżetu obywatelskiego. Ludzie zaczęli głosować i w końcu stał się symbolem miasta.

W Kole spotkaliśmy mnóstwo sympatycznych słuchaczy, którzy nie szczędzili nam wiele dobrych słów. Oczywiście odwdzięczyliśmy się i zebraliśmy od nich ich życzenia. Dziękujemy za to, że jesteście!

- Przepraszam, co Pani przed chwilą powiedziała?

- Że codziennie słucham Radia ZET.

- I że Pani nas co?

- Kocham!

- Naprawdę? My też Panią kochamy!

Włocławek przywitał nas piękną pogodą. Wpadliśmy do sklepu wędkarskiego pana Tadeusza, który był pod wielkim wrażeniem wiedzy Kołodki na temat wędkowania.

- Ma Pani wiedzę. Podziwiam. Niewiele kobiet ma taką wiedzę. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że kobiety są lepsze w wędkowaniu niż mężczyźni. Kobiety mają osiągi, są bardzo cierpliwe. Przyciągają ryby.

5. DZIEŃ

Piątkową trasę rozpoczęliśmy w Słupcy. Następnie ruszyliśmy w kierunku Koźmina Wielkopolskiego. Po drodze wstąpiliśmy do Starej Obry - dostaliśmy zaproszenie od Koła Gospodyń Wiejskich. To było wyjątkowe spotkanie.

- To jest najweselsze koło gospodyń wiejskich w Polsce. Mamy dla Was prezenty. Przywieźliśmy dla Was fartuchy. Co robicie w ogóle?

- Przygotowujemy się na jutrzejszy konkurs. Robimy kurczaka w warzywach.

- No to my tu zostajemy!

Do naszych 33. urodzin coraz bliżej, więc dostaliśmy od gospodyń wyjątkowy prezent. Zobaczcie sami:

Na zakończenie intensywnego dnia odwiedziliśmy Milicz i okolice. Robert Karpowicz wybrał się w wyjątkowe dla siebie miejsce.

Zatrzymaliśmy się w miejscu, do którego mam szczególny sentyment. Jesteśmy w Dolinie Baryczy, w miejscowości Ruda Sułowska. To tutaj jest małe zagłębie karpia, więc jestem trochę u siebie.

4. DZIEŃ

W czwartek Karpiu rozpoczął urodzinową trasę w Śmiglu i jak przyznał na antenie Radia ZET, spotkał tam mnóstwo pozytywnych osób.

Przesympatyczni ludzie. Mega uśmiechnięci. Weszliśmy do Urzędu Miasta. Zatrzymaliśmy się u Pani Burmistrz. Zatrzymaliśmy się też w kwiaciarni, gdzie dostaliśmy ogromniasty urodzinowy bukiet dla Radia ZET. Zobaczymy, co z nim dalej zrobimy. Może jakoś będziemy łączyć miasta ze sobą i podarujemy go w Mosinie, do której teraz się kierujemy.

W Mosinie wpadliśmy na szybkie ciachu ciachu do salonu fryzjerskiego Patrycji. Jak wyszło? Zobaczcie sami:

Podczas pobytu w Gnieźnie nasza ekipa mocno zgłodniała. Postanowiliśmy więc zadzwonić do lokalnej pizzerii i zamówić pyszną pizzę. Ale nie byle jaką, bo urodzinową. Właściciel przyjął nasze nietypowe zamówienie, a my w podziękowaniu zebraliśmy od niego i jego klientów życzenia, które natychmiast trafiły do naszej magicznej skrzyni. A co się wydarzyło, jak odwiedziliśmy Mogilno? Okazało się, że ktoś tam na nas czekał.

- Jedziemy sobie przez miasto, a tu nas goni kurier i mówi, że na nas czekał i nas szukał.

- Słucham Zetki od samego rana i czekam tylko na tę chwilę, kiedy przyjedziecie.

3. DZIEŃ

Za nami trzeci dzień urodzinowej trasy Radia ZET. Naszym pierwszym przystankiem była Warta w województwie łódzkim, gdzie zebraliśmy mnóstwo życzeń. Poznaliśmy przy okazji Paulinę, która ma jedno marzenie. Chciałaby zabrać męża i czworo dzieci w odwiedziny do swoich sióstr mieszkających w Irlandii.

- To byłby mega prezent dla nas wszystkich i spełnienie moich marzeń. 

Czy życzenie Pauliny się spełni? Przekonamy się już 28 września. Kolejnych życzeń szukaliśmy w Ostrzeszowie. Odwiedziliśmy sklep z odzieżą używaną, a także sklep budowlany, gdzie nasza Kołodka otrzymała ciekawą propozycję...

Urodzinowa ekipa Radia ZET dotarła do Wrocławia. Kołodka odwiedziła przy okazji Roberta Karpowicza, który na co dzień pracuje w naszym wrocławskim studiu. Karpiu postanowił pomóc Agnieszce i wyruszył zamiast niej w naszą urodzinową trasę.

Jedziemy na północ od Wrocławia. Odwiedzimy miejscowość Śmigiel. Czekamy, żebyście nas odnaleźli. My Was na pewno odnajdziemy. Jutro się widzimy. Nie mogę się doczekać.

2. DZIEŃ

Gdzie pojawiliśmy się we wtorek? Drugi dzień urodzinowej trasy Radia ZET rozpoczęliśmy w Kocku. Nasza ekipa wybrała się na lokalne targowisko, gdzie można kupić dosłownie wszystko. Agnieszka Kołodziejska spróbowała pysznych owoców i prawie kupiła... firanki.

- Znowu przyjęłam korzyść majątkową w postaci gruszki. Przyjdę zaraz z krówkami!

Kolejny przystanek to Warka. Mieszkańcy tego niewielkiego miasta przywitali nas bardzo ciepło, a my oczywiście się odwdzięczyliśmy, zbierając od nich życzenia. Pan Konrad opowiedział nam o historii miejscowości. Kołodka, czyli prawdziwa specjalistka od sucharów, zaserwowała mieszkańcom kilka żartów. Poznała też malutką Natalkę, która ucieszyła się ze spotkania z nową radiową ciocią. 

Później nasza ekipa zatrzymała się w Opocznie, gdzie postanowiła odwiedzić urocze pieski. Nie obyło się bez wzruszeń...

- Dojechałam do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Opocznie. Tutaj nas wszyscy kierowali. Jakie psiaczki… Ten husky. Nie uwierzylibyście, jakie one mają tu świetne warunki.

Pracująca w schronisku Iwona zaprosiła nas i wszystkich słuchaczy na dzień otwarty w placówce w najbliższą sobotę. Wiele zwierząt czeka na znalezienie nowego domu.

– Mamy takiego Benia. Naszą maskotkę schroniskową. Benio jest kaukazem, który przeszedł przemianę socjalizacyjną. Z takiego dzikusa, który forsował wszystkie ogrodzenia, stał się cudownym psem do głaskania i wyprowadzania na spacer. Pracownicy zrobili z nim cuda. Zapraszamy serdecznie.

Intensywny dzień zakończyliśmy w Łasku, gdzie zebraliśmy do naszej skrzyni wasze życzenia.

1. DZIEŃ

Jak wyglądał pierwszy dzień urodzinowej trasy Radia ZET? Na początek wpadliśmy do Tłuszcza, gdzie odwiedziliśmy lokalną cukiernię. Musimy przyznać - takich pączków dawno nie jedliśmy!

W Kosowie Lackim wpadliśmy na stację benzynową. Poznaliśmy także Justynę, która zapakowała nam na drogę kilka kilogramów pysznych pomidorów. Przy okazji podzieliła się z nami swoim życzeniem... Co na to Agnieszka?

W Brańsku Kołodka wybrała się nad rzekę Nurzec, gdzie spotkała miłą koleżankę - krowę Jadźkę. Nie obyło się bez wspólnego zdjęcia. Mieszkańcy Siedlec również nie zawiedli i zasypali nas swoimi życzeniami. To był niesamowity dzień z naszymi sluchaczami, a to dopiero początek!

Które życzenia spełnimy? Przekonacie się już w dniu naszych urodzin, czyli 28 września. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Nie martwcie się, jeśli nie uda Wam się spotkać z nami podczas trasy. Też możecie wziąć udział w naszej zabawie. Wystarczy, że wyślecie swoje życzenia poprzez specjalny formularz na naszej strony internetowej. Może to właśnie do Was zadzwonimy z dobrą wiadomością.

Szczegółowy regulamin akcji dostępny jest tutaj.