Obserwuj w Google News

Tynsky pierwszym polskim wykonawcą w Spotify Singles. Premiera „Put Me First” w Radiu ZET

1 min. czytania
14.03.2023 09:59
Zareaguj Reakcja

Tynsky to pierwszy polski wykonawca, który wydał utwór w ramach programu Spotify Singles. Wszystko za sprawą piosenki „Put Me First” ze szwedzką piosenkarką, Claudią Neuser. Słuchacze Radia ZET usłyszą premierowo singiel we wtorek po godz. 20:00 w „Plus/Minus Liście Radia ZET”.

Tynsky Claudia Neuser
fot. mat. prasowe

Tynsky ma zaledwie 19 lat, ale może pochwalić się już sporymi osiągnięciami. Wydanie pierwszej EP-ki, udział w programie „Spotify Radar”, supportowanie koncertu Simply Red, billboard ze swoim zdjęciem na nowojorskim Times Square i wyróżnienie przez kultowy magazyn „Rolling Stone”. Młody piosenkarz i songwriter zaprezentował właśnie singiel „Put Me First”, stając się pierwszym polskim wokalistą z utworem wydanym w ramach „Spotify Singles”.

Redakcja poleca

Tynsky & Claudia Neuser – „Put Me First”. Premiera w Radiu ZET

Tynsky stworzył nastrojowy i romantyczny utwór „Put Me First” podczas obozu songwriterowego w Sztokholmie, gdzie współpracował z Isą Tengblad, Amandą Jerlov i Daniellą Binyamin.

W finalnej wersji piosenki pojawia się Claudia Neuser. Zaledwie 17-letnia piosenkarka nazywana jest wschodzącą gwiazdą szwedzkiej sceny muzycznej i ma już na swoim koncie piosenkę z Omarem Rudbergiem, wenezuelsko-szwedzkim wokalistką i aktorem znanym m.in. z głośnego serialu Netflixa "Książęta".