Obserwuj w Google News

Co Polacy mają najlepszego? Słuchacze Radia ZET wybrali najlepszą piątkę!

2 min. czytania
14.11.2022 13:43
Zareaguj Reakcja

„Najlepsze, Bo Polskie” w Radiu ZET za nami. Wspólnie z naszymi słuchaczami wybraliśmy 11 listopada pięć rzeczy, z których Polska może być naprawdę dumna. Jak wygląda nasz ranking i co znalazło się na pierwszym miejscu? Mamy wyniki!

Najlepsze Bo Polskie
fot. Radio ZET

To był wyjątkowy Dzień Niepodległości na antenie Radia ZET. W trakcie programu specjalnego „Najlepsze, Bo Polskie” ułożyliśmy wraz z naszymi słuchaczami ranking tego, co jest w nas i w Polsce najlepsze.

„Hit na Mundial” w Radiu ZET. Pomóż nam stworzyć kolejną zwrotkę piłkarskiego przeboju

Najlepsze, Bo Polskie: co Polacy mają najlepszego? Słuchacze Radia ZET wybrali najlepszą piątkę

Czym Polska i Polacy mogą pochwalić się przed światem? W czym jesteśmy najlepsi? Z czego nasz kraj może być dumny? Co mamy najlepszego? Czego mogą pozazdrościć nam inni? Na te pytania pomogli nam odpowiedzieć 11 listopada słuchacze Radia ZET, którzy wspólnymi siłami stworzyli niezwykły ranking. Oto pięć największych naszych powodów do dumy.

5. Mazury

Mariusz z Blackburn był jednym z wielu słuchaczy, którzy nie wyobrażają sobie Polski bez Mazur. Mieszkający od trzynastu lat w Wielkiej Brytanii Polak stwierdził, że to właśnie mazurskie jeziora i lasy są najlepsze. Nie możemy się z nim nie zgodzić. W końcu nasze Mazury to cud natury!

4. Śliwowica

Śliwowica, czyli wysokoprocentowy napój wytwarzany ze śliwek, to nasz kolejny powód do dumy zdaniem słuchaczy Radia ZET. 11 listopada dodzwonił się do nas m.in. Konrad z Łodzi, który zdradził, kiedy jego zdaniem najlepiej smakuje ten słynny trunek.

– Do placka po węgiersku z gulaszem, oczywiście z trzema suróweczkami w karczmie. Po prostu mistrzostwo świata – stwierdził słuchacz.

Redakcja poleca

3. Ogórki kiszone

Słuchacze Radia ZET byli bardzo zgodni i stwierdzili, że to właśnie ogórki kiszone są najlepszym polskim przysmakiem. Słuchaczka Marzena z Malborka postanowiła nawet podzielić się idealnym przepisem na tę słynną polską kiszonkę. Okazuje się, że aby nasze ogórki były pysznie chrupiące, wystarczy… liść wiśni.

– Ogóreczki z ogródka, liść wiśni, chrzan, koperek, półtorej łyżeczki soli na litr wody i… cierpliwość.

2. Wesela

Wielu z nas nie wyobraża sobie roku bez zabawy na weselach. Polacy słyną na całym świecie ze swoich weselnych przyjęć, podczas których nie tylko można smacznie zjeść, ale także poszaleć na parkiecie czy wziąć udział w grach z małżonkami. Słuchacz Tomasz ze Zduńskiej Woli stwierdził, że uwielbia nasze huczne wesela, gdzie można zjeść mnóstwo pyszności przy wiejskim stole czy wspólnie śpiewać kultowe polskie przyśpiewki.

1. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Zdaniem większości słuchaczy Radia ZET to właśnie działająca od 1993 roku WOŚP jest naszą największą dumą.

– Zagłosowałam na WOŚP, bo to radość słuchać jej koncertów i duma, że młodość tak pięknie gra i rozdaje serduszka wszystkim potrzebującym – powiedziała pięknie słuchaczka Hanna z Tychów.

Dziękujemy wszystkich słuchaczom Radia ZET za dołączenie do naszej akcji „Najlepsze, Bo Polskie”. Nie możemy się już doczekać kolejnych wspólnych inicjatyw.

Redakcja poleca