Obserwuj w Google News

Tymon Tymański wspomina związek z nieletnią. Gdy się poznali, ona miała 15 lat

2 min. czytania
17.11.2023 07:06
Zareaguj Reakcja

Tymon Tymański przed laty związał się z młodszą o 18 lat Sarą Brylewską. Relacja budziła ogromne kontrowersje, ponieważ ukochana muzyka miała zaledwie 15 lat. Dziś Tymański nie wstydzi się mówić o swojej relacji z nieletnią. Jak podkreślił, zaangażował się uczuciowo i nie był to żadnej romans, lecz poważny związek. Dziś jednak na zdecydowałby się na podobny krok. 

Tymon Tymański był w związku z 15-letnią Sarą Brylewską
fot. Michał WARGIN/East News

Tymon Tymański przez 8 lat tworzył związek z Sarą Brylewską, córką nieżyjącego już Roberta Brylewskiego z Brygady Kryzys. Ich relacja była na ustach wszystkich z powodu młodego wieku dziewczyny. Gdy w 2001 roku się poznali, ona miała 13 lat, parą zostali jednak dwa lata później.

Redakcja poleca

Tymon Tymański związał się z 15-letnią córką przyjaciela 

Tymański przekonywał, że jego związek z nastolatką nie miał nic wspólnego z niezdrowym pociągiem do nieletnich. - Nigdy nie miałem skłonności, które kazały mi się interesować dziewczynami poniżej 15. roku życia. Na pewno można to złożyć na karb mojej życiowej niedojrzałości - tłumaczył w 2013 roku w programie Kuby Wojewódzkiego. Przyznał, że na początku trochę ojcował swoje wybrance.  Gdy było trzeba, podawał się za jej tatę i chodził wywiadówki.

Z kolei Sara Brylewska wspominała, że u boku o 18 lat starszego muzyka przeszła "przyspieszony kurs dojrzewania". Po 8 wspólnie spędzonych latach postanowiła jednak zakończyć relację z Tymańskim. Rockman miał to przeżyć wyjątkowo boleśnie. Opowiadając o kulisach zerwania, przyznał, że w pewnym momencie Brylewska zaczęła go traktować jak "opiekuna i pseudo ojca". - Mogę tylko powiedzieć, że ja do końca kochałem. Niestety, przez ostatni rok bardzo odeszliśmy od siebie - tłumaczył w "Gali" Tymon Tymański. 

Tymon Tymański wspomina związek z młodszą 

W najnowszym wywiadzie Plejady 55-latek opowiedział o swoich licznych związkach z kobietami i podkreślił, że nie zawsze miał sporo młodsze partnerki. Pierwsza dziewczyna, w której się zakochał, była od niego starsza o 5 lat. Potem zdarzały mu się romanse z równolatkami lub młodszymi i tylko raz z dziewczyną poniżej 18. roku życia.

- Nie był to żaden przelotny romans, tylko wieloletni związek. Jednak zrażony problemami z komunikacją w tego typu relacji, uznałem, że szukanie nastoletnich partnerek nie ma sensu. Przy okazji dość późno dorosłem, w związku z czym dzisiaj inaczej patrzę na przeszłość - powiedział Plejadzie Tymański.

Obecna partnerka 55-letniego Tymona Tymańskiego jest od niego młodsza o 25 lat. Dogadują się, lecz muzyk uczciwie przyznaje, że jeszcze młodszej już by nie chciał. Trzydziestkę traktuje obecnie jako maksymalnie dopuszczalną granicę wieku u partnerki.

Nie przegap
Związki gwiazd - pary z dużą różnicą wieku
11 Zobacz galerię
fot. Instagram:@karoskiba