Obserwuj w Google News

Wardęga ujawnił kolejnego influencera zboczeńca. Pogrążyła go własna dziewczyna

3 min. czytania
16.11.2023 19:07
Zareaguj Reakcja

Sylwester Wardęga poinformował, że prokuratura przygotowała akt oskarżenia przeciwko influencerowi Michałowi G. - bohaterowi jednego z programów TVN.

Sylwester Wardęga, Michał G.
fot. print screen z Sylwester Wardęga/Instagram

Chociaż o Pandora Gate zrobiło się ostatnio ciszej, Sylwester Wardęga i Konposkyy nadal działają w tej sprawie. Pojawiły się nowe informacje dotyczące kolejnego influencera, który miał dokonać przestępstwa na tle seksualnym. Prokuratura przygotowała już akt oskarżenia.

Pandora Gate: Michał G. oskarżony o molestowanie seksualne

Polski internet już nie będzie taki sam. Dzięki Sebastianowi Wardędze i Konposkyy'emu na światło dzienne wyszła straszliwa prawda o idolach tysięcy dzieci i nastolatków. Okazuje się, że wielu influencerów albo wykorzystywało seksualnie osoby nieletnie, albo wiedziało i przestępstwach dokonywanych przez kolegów i nic z tym nie robiło.

Afera Pandora Gate ujawniła wiele faktów, które kompletnie zmieniło postrzeganie słynnych youtuberów i gwiazdorów Instagrama. Jeden z influencerów już został aresztowany i postawiono mu zarzuty pedofilii. Jak poinformował Wadręga na swoim Instastory, do Stuarta B. dołączy kolejny internetowy gwiazdor - Michał G., którego poza internetowa publiczność może kojarzyć z jednego ze słynnych programów TVN.

Redakcja poleca

O tym, że G. miał dokonać przestępstwa na tle seksualnym, plotkowano od dawna. Wardęga wolał jednak przemilczeć temat. Dzięki najnowszej relacji na Instagramie, wiemy już dlaczego. - Gdy był czas Pandory, to wielu z was się zastanawiało, czemu na live'ach ja albo Konopskyy nie poruszyliśmy sprawy influencera Michała G. - zaczął Wardęga.

- Chodziło o to, że prokuratura prowadziła już postępowanie w tej sprawie i czekaliśmy po prostu, aż zakończy swoje czynności i przygotuje akt oskarżenia. Taki akt już powstał, został przesłany kilka dni temu do sądu - poinformował youtuber. Wardęga pokazał w relacji ocenzurowany dokument z prokuratury.

Wyjaśnił też o jakie przestępstwo dokładnie chodzi. - Michał G. jest oskarżony o popełnienie przestępstwa - chodzi o 198. artykuł Kodeksu Karnego - zdradził Wardęga, udostępniając treść zapisu z KK. Mówi on o "seksualnym wykorzystaniu bezradności lub niepoczytalności innej osoby".

Redakcja poleca

Pandora Gate: dziewczyna Michała G. zdobyła potrzebne dowody

Wardęga zdradził też szczegóły popełnienia przestępstwa. Wyznał też, że kluczową osobą w oskarżeniu Michała G. była jego była partnerka. - Do tej sytuacji miało dojść na jednej z imprez influencerów. Co ciekawe, dowody w tej sprawie zdobyła była dziewczyna tego Michała G., w jakiś sposób zdobyła pliki z jego komputera czy telefonu i okazało się, że on w ogóle całą tą sytuację nagrał telefonem - poinformował youtuber. - Teraz pozostaje czekać na decyzję sądu i zobaczymy, jak ta sprawa się dalej potoczy - zakończył wypowiedź.

Artykuł 198. Kodeksu Karnego, opisuje przestępstwo i karę, która za nie grozi. "Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" - czytamy w dokumencie.

Jeśli jesteś osobą dotkniętą przemocą seksualną, możesz zwrócić się o pomoc pod podane niżej numery telefonów:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 - telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9:30-15:30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12:00 do 18:00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele - 800 280 900
  • Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Pandora Gate. Kto jest zamieszany w aferę na YouTube?
11 Zobacz galerię
fot. BOLESLAW WALEDZIAK/REPORTER, Karol Makurat/REPORTER, Kamil Piklikiewicz/East News