Obserwuj w Google News

Radek Pestka z "Top Model" zdał maturę w wieku 28 lat. "Można? Można!"

2 min. czytania
10.07.2024 16:41

Radek Pestka, zwycięzca 5. edycji "Top Model", zdał maturę w wieku 28 lat. Wcześniej, w wyniku różnych zawirowań życiowych, musiał przerwać naukę w szkole średniej. Po latach dokończył edukację i przystąpił do egzaminu dojrzałości. W dniu ogłoszenia wyników pochwalił się świadectwem maturalnym. Zdradził też, na jakie studia się wybiera. 

Radek Pestka z "Top Model" ze świadectwem maturalnym
fot. Instagram:@rdslav

Radek Pestka z "Top Model" zdał maturę w wieku 28 lat 

We wtorek ogłoszono wyniki matur 2024. Wśród abiturientów, którzy zdali tegoroczne egzaminy, był zwycięzca 5. edycji "Top Model" Radek Pestka. Model zdecydował się przystąpić do matury w wieku 28 lat. Na ogół rzadko spotyka się tak zaawansowanych wiekiem maturzystów, ale w przypadku Radka sytuacja była dość skomplikowana. Ze względu na trudną sytuację życiową musiał przerwać naukę w wieku 18 lat. Gdy wreszcie mu się poukładało, postanowił dokończyć edukację. 

Radek pierwszy raz do matury podszedł w 2021 roku. "Niestety z powodu mojej ciężkiej kiedyś sytuacji oraz wielu przeprowadzek przerwałem naukę po 18 roku życia. Potem uczęszczałem do szkoły weekendowej, jednak w dzień egzaminów był casting do "Top Model". Uznałem, że to czas najwyższy, by wrócić do nauki i pomyśleć o sobie, co chcę robić. [...] Nie mówiłem o tym, bo miałem mnóstwo nauki i też nie chciałem zapeszać. Cieszę się, że jako 25-latek podchodzę do matury i zmobilizowałem się do nauki" - napisał na Instagramie trzy lata temu. 

Redakcja poleca

Radek Pestka pochwalił się świadectwem maturalnym 

Ostatecznie zwycięzcy "Top Model" powiodło się dopiero teraz, gdy skończył 28 lat. W dzień ogłoszenia wyników matur Radek Pestka pochwalił się na Instagramie świadectwem maturalnym. "Maturka w końcu zdana! W wieku 28 lat, można? Można! A zaraz studia! Let’s go! Dzięki wszystkim bliskim za support, wiarę we mnie, że się uda. No i sobie za wielogodzinne ślęczenie nad książkami". Dodał, że najlepiej poszedł mu egzamin ustny, który zdał na 100 procent.

Internauci pogratulowali Radkowi wyniku oraz ogromnej determinacji, a przy okazji zapytali o wybór kierunku studiów. Model wyznał, że wybiera się na japonistykę.

Redakcja poleca