Obserwuj w Google News

Ukraiński zespół zagrał koncert prosto z bunkra w Charkowie. Występ Selo i Ludy podbija internet [WIDEO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
21.04.2022 17:10
Zareaguj Reakcja

Występ zespołu Selo i Ludy podbija internet. Ukraińska grupa zagrała koncert w jednym z bunkrów w Charkowie, transmisja pojawiła się na antenie jednej z największych niemieckich stacji telewizyjnych.

Selo i Ludy
fot. screen: YouTube

Wojna w Ukrainie trwa już 57 dni, nasi wschodni sąsiedzi nieustannie imponują całemu światu bohaterską walką o niepodległość swojej ojczyzny. Rosyjska agresja staje się coraz bardziej brutalna, wojska Władimira Putina używają zabronionej przez międzynarodowe prawo broni i dopuszczają się haniebnych i brutalnych mordów na ludności cywilnej. Miliony ludzi uciekają przed wojennym piekłem między innymi do Polski, gdzie mogą liczyć na wsparcie i bezpieczeństwo. Nie sposób opisać ogromu ludzkiej tragedii, jednak nawet w tak dramatycznej sytuacji wiele osób pamięta o tym, że walczyć o normalność można na różne sposoby.

Ukraińcy nawet w obliczu rosyjskiej inwazji nie tracą ducha. Jedna z tiktokerek pokazywała w sieci, jak wygląda życie w bunkrze, wokalista Andrij „Grafit” Chływniuk z bronią w ręku śpiewał na ulicach Kijowa. Także ukraiński zespół Selo i Ludy postanowił pokazać, że sztuka żyje mimo spadających bomb. Muzycy zagrali koncert w bardzo niecodziennym miejscu, jakim bez wątpienia jest jeden z bunkrów w Charkowie. Występ pokazała niemiecka telewizja, a obecnie nagranie podbija internet.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Selo i Ludy podbija internet. Ukraiński zespół zagrał koncert w bunkrze

Koncert zespołu Selo i Ludy widzowie mogli oglądać w jednej z najpopularniejszych niemieckich stacji telewizyjnych ProSieben. W programie "Joko und Klaas gegen ProSieben" muzycy wykonali trzy piosenki, w tym cover utworu "Du Hast" grupy Rammstein. Duże wrażenie zrobił fakt, że Selo i Ludy postanowili zagrać w bunkrze. 

- Robimy, co w naszej mocy, aby przetrwać. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić granice cywilizowanego świata - stwierdził lider formacji, który obiecał niemieckim widzom, że postara się wystąpić dla nich na żywo.

Selo i Ludy został założony w Charkowie w 2002 roku, popularność przyniósł im udział w 3. edycji "Mam talent". Rosyjska inwazja nie zatrzymała ich kariery, regularnie transmitują swoje występy za pośrednictwem serwisu YouTube.