Obserwuj w Google News

Jessie J straciła słuch przez chorobę Meniere'a. Piosenkarka jest nieuleczalnie chora

2 min. czytania
04.02.2021 09:09
Zareaguj Reakcja

Jessie J jest chora. Kilka tygodni temu brytyjska piosenkarka trafiła do szpitala po tym, jak straciła słuch w prawym uchu i miała zaburzenia równowagi. Po przeprowadzeniu badań lekarze zdiagnozowali u Jessie J nieuleczalną chorobę Meniere’a. Czym jest to schorzenie?

Jessie J
fot. MediaPunch/face to face/reporter/East News

Jessie J przeżyła trudne chwile w trakcie świąt Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy u piosenkarki pojawiły się po raz pierwszy poważne problemy ze słuchem. 32-latka obudziła się rano i zdała sobie sprawę, że nic nie słyszy na prawe ucho. Do tego wystąpiły u niej zawroty głowy i kłopoty z zachowaniem równowagi.

Zaniepokojona wokalistka natychmiast pojechała do szpitala. Lekarze przeprowadzili badania i znaleźli przyczynę kłopotów zdrowotnych gwiazdy. Okazuje się, że Jessie J cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę Meniere’a.

Zobacz także:  Billie Eilish ma zespół Tourette’a. Opowiedziała o zmaganiach z nieuleczalną chorobą

Jessie J cierpi na chorobę Meniere’a. Jest nieuleczalna

Jessie J zmaga się z chorobą Meniere’a, rzadkim schorzeniem ucha wewnętrznego, które może prowadzić do pogorszenia się, a nawet utraty słuchu w jednym uchu lub obu uszach. Przyczyną choroby Meniere’a jest nadmierne gromadzenie się płynu w błędniku błoniastym. U osób dotkniętych tym schorzeniem występują często ciężkie zawroty głowy, problemy z równowagą, nudności, wymioty, szumy uszne i nadwrażliwość na niektóre dźwięki.

Niestety, choroba Meniere’a jest nieuleczalna, więc Jessie J będzie musiała zmagać się z nią do końca życia. Na ten moment nie wiadomo, czy schorzenie mocno wpłynie na dalsze życie piosenkarki. Poważne problemy ze słuchem mogą jednak okazać się ogromnym kłopotem w karierze artystki. Leczenie choroby Meniere’a polega przede wszystkim na łagodzeniu objawów, nie zatrzymuje jednak jej postępu.

W jednym z nagrań na Instagramie Jessie J potwierdziła, że czuje się dobrze po pobycie w szpitalu i znów może śpiewać: „Mogło być znacznie gorzej (…) Cieszę się, że lekarze tak szybko ustalili, co mi dolega. Przepisano mi właściwy lek, więc obecnie czuje się dużo lepiej”.

Zobacz także:  Sia jest nieuleczalnie chora. Cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa

Jessie J przeszła udar mózgu w wieku 18 lat

Jessie J niejednokrotnie zmagała się już z problemami zdrowotnymi. Autorka hitów „Price Tag” czy „Bang Bang” cierpi na arytmię. W wieku zaledwie 18 lat przeszła lekki udar mózgu. W młodości zdiagnozowano u niej także zespół Wolffa-Parkinsona-White’a, czyli wrodzoną dysfunkcję serca.