Obserwuj w Google News

Sia jest nieuleczalnie chora. Cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa

Piotr Krajewski
2 min. czytania
07.10.2019 14:11
Zareaguj Reakcja

Sia jest nieuleczalnie chora. Znana piosenkarka poinformowała swoich fanów, że zmaga się z rzadką chorobą genetyczną — zespołem Ehlersa–Danlosa. Autorka przeboju „Chandelier” wyznała również, iż cierpi na nerwobóle, niedoczynność tarczycy, zespół stresu pourazowego i zespół kanału łokciowego. Dodała też, że zdiagnozowano u niej łagodnego guza.

Sia jest nieuleczalnie chora cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa co to za choroba
fot. Jackie Brown / Splash News/EAST NEWS

Sia jest nieuleczalnie chora. Cierpi na zespół Ehklersa-Danlosa

Sia zaskoczyła fanów i postanowiła podzielić się z nimi w mediach społecznościowych bardzo osobistymi informacjami. Australijska piosenkarka wyznała, że zdiagnozowano u niej kilka chorób, które bardzo utrudniają jej codzienne funkcjonowanie.

W kilku wpisach na Twitterze opowiedziała o swoich problemach zdrowotnych. 43-latka zmaga się z zespołem Ehlersa-Danlosa, rzadką chorobą genetyczną, która wywołuje u niej przewlekły ból. To genetyczny zespół chorób charakteryzujący się zaburzeniami w syntezie tkanki łącznej. Objawia się nadmierną i nienaturalną ruchomością stawów oraz nadmiernie elastyczną skórą.

Chcę tylko Wam powiedzieć, że jeśli zmagacie się z bólem, psychicznym lub fizycznym, kocham Was. Nie poddawajcie się. Życie jest k****sko ciężkie. Ból podcina skrzydła, ale nie jesteście sami — napisała wokalistka.

Kilka dni później Sia zdecydowała się opowiedzieć o kolejnych chorobach, z którymi musi się zmagać. Okazuje się, że u piosenkarki zdiagnozowano łagodnego guza przysadki mózgowej. To jednak nie koniec. Australijka cierpi również na nerwobóle, niedoczynność tarczycy, zespół stresu pourazowego i zespół kanału łokciowego.

Bardzo osobiste wpisy piosenkarki zostały docenione przez jej fanów. Wiele osób, które zmaga się z tymi samymi chorobami, podziękowało jej za szczerość.

Dziękuję, że się tym podzieliłaś. Także zmagam się z zespołem Ehlersa-Danlosa. Ta choroba to bestia, ale Twoja muzyka pomaga mi przetrwać wiele momentów w trakcie mojej walki. Kocham Cię na zawsze — napisała jedna z fanek.

RadioZET.pl/allure.com/PK