Obserwuj w Google News

Quiz. Stare dobranocki z TVP. Tylko Jacki i Agatki zdobędą wszystkie punkty

1 min. czytania
Aktualizacja 10.07.2024
10.07.2024 14:25

Dobranocka to dla wielu osób wyjątkowe wspomnienie z dzieciństwa. Bajka emitowana wieczorem była dla dzieci symbolicznym zakończeniem dnia, a jej koniec - sygnałem do udania się do łóżka. Pamiętasz stare, kultowe wieczorynki? Sprawdź, czy zdobędziesz w naszym quizie 100%.

Miś Uszatek
  • 11 pytań Rozpocznij quiz
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Quiz o bajkach z dawnych lat. Pamiętasz je wszystkie?

Niektóre bajki zdecydowanie mogą poszczycić się mianem kultowych. Wiele z nich zaczęto emitować jeszcze w PRL-u. Ogromną popularnością cieszyły się wtedy nie tylko polskie produkcje, ale i kreskówki pochodzenia czeskiego czy radzieckiego.

Quiz: Stare dobranocki z TVP. Tylko Jacki i Agatki zdobędą wszystkie punkty

1/11 Jedna z najstarszych, polskich bajek na dobranoc to „Jacek i Agatka”. Kim byli tytułowi bohaterowie?

Stare, kultowe dobranocki kojarzą ci się z dzieciństwem i budzą piękne wspomnienia? Koniecznie rozwiąż przygotowany przez nas quiz i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz słynne produkcje, które przez lata gromadziły przez telewizorami tysiące małych widzów.

Kultowe dobranocki. Wynik 100% tylko dla sentymentalnych

Dawniej na ekranach naszych telewizorów pojawiały się bajki, które być może nie były zaawansowane cyfrowo, ale bez wątpienia wprawiały dzieci w zachwyt. Pogodna forma, ciekawa fabuła i przyjemna ścieżka dźwiękowa umożliwiły tym wieczorynkom zasilenie grona ponadczasowych filmów dziecięcych.

Pamiętasz „Misia Uszatka”, „Jacka i Agatkę” i inne dobranocki emitowane w większości na antenie TVP? Ten quiz jest dla ciebie. Życzymy powodzenia!

Źródło: Radio ZET

Nie przegap