Obserwuj w Google News

Quiz. Tuwim czy Brzechwa? Dopasuj tytuł wiersza do autora

1 min. czytania
09.07.2024 17:38

Dziś zabieramy was w podróż do czasów dzieciństwa! Pamiętacie słynne wiersze dla dzieci Juliana Tuwima i Jana Brzechwy? Sprawdźcie, czy dacie radę dopasować tytuły utworów do ich twórców. Zadanie, wbrew pozorom, nie jest takie łatwe. Niewielu udaje się zdobyć komplet punktów.

Wiersze dla dzieci
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock,Soloviola Liudmyla

Quiz. Wiersze dla dzieci. Pamiętasz, kto jest autorem?

Julian Tuwim i Jan Brzechwa zapisali się w pamięci potomnych m.in. jako autorzy poczytnych utworów dla najmłodszych. Choć obaj tworzyli teksty skierowane także do dorosłych czytelników, to właśnie wierszyki dla dzieci przyniosły im wielką sławę. Książki, na kartach których spisano historię Słonia Trąbalskiego, Grzesia, targającego worek z piaskiem, Kaczki Dziwaczki, czy Pchły Szachrajki, wciąż cieszą się sporą popularnością i zachwycają kolejne pokolenia Polaków.

Quiz: Tuwim czy Brzechwa? Dopasuj tytuł wiersza do autora

1/15 Kto napisał "Ptasie plotki"?

Pamiętasz te utwory? W dzisiejszym quizie skupiamy się na twórczości dwóch wielkich poetów i prosimy was o wskazanie, który z nich jest autorem danego utworu. Gotowy na wyzwanie? To do dzieła!

Quiz. Tuwim czy Brzechwa? Wiesz, kto napisał ten utwór?

Jeśli jesteś fanem twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, nasze najnowsze wyzwanie nie powinno sprawić ci większych kłopotów. Zasady są proste – my podajemy tytuł utworu, ty wskazujesz, który z nich jest jego autorem.

Życzymy ci powodzenia i trzymamy kciuki. Mamy nadzieję, że już za chwilę będziesz mógł/mogła cieszyć się z kompletu punktów! Zachęcamy także do rozwiązywania innych naszych quizów. Kilka propozycji zostawiamy poniżej.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap