Obserwuj w Google News

Zbigniew Hałatek nie żyje. Współtwórca "Złotopolskich" zmarł w wieku 71 lat

2 min. czytania
13.06.2023 18:15
Zareaguj Reakcja

Zbigniew Hałatek nie żyje. W wieku 71 lat zmarł znany i ceniony operator filmowy. Pracował między innymi przy "Złotopolskich", "Awanturze o Basię" i "Gwiezdnym piracie". O śmierci poinformował pogrążony w żałobie syn.

Zbigniew Hałatek nie żyje
fot. Filmpolski.pl

Zbigniew Hałatek nie żyje. 12 czerwca 2023 roku w wieku 71 lat zmarł ceniony operator filmowy, którego praca pomogła stworzyć wiele popularnych produkcji. W latach 1997-2010 odpowiadał za zdjęcia do "Złotopolskich", jednego z najpopularniejszych polskich seriali obyczajowych. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi pracował przy takich produkcjach jak "Awantura o Basię" czy "Gdańsk 39", a za zdjęcia do serialu "Gwiezdny pirat" został wyróżniony nagrodą Poznańskich koziołków. 

Zbigniew Hałatek nie żyje. Zmarł współtwórca sukcesu "Złotopolskich"

Informację o śmierci Zbigniewa Hałatka za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał syn operatora.

- Drodzy przyjaciele i znajomi taty. Z wielką przykrością informuję, że dziś jego ziemska podróż dobiegła końca. Szczegóły dotyczące ostatniego pożegnania przekażę jak tylko coś będzie wiadomo - napisał.

Kolegę i współpracownika na Facebooku pożegnał także reżyser Andrzej B. Czulda.

Redakcja poleca

Zbigniew Hałatek nie żyje. Ceniony operator zmarł w wieku 71 lat

Andrzej B. Czulda w opublikowanym na Facebooku poście pożegnał Zbigniewa Hałatka. Podkreślił, że był nie tylko niezwykle uzdolnionym profesjonalistą, ale także ciepłym i życzliwym człowiekiem.

- Bardzo mnie zawsze boli, gdy umiera utalentowany człowiek, świat bowiem bardziej ludzi takich potrzebuje niż niebo. Dzisiaj rano zmarł Zbigniew Hałatek. Operator obrazu. Wieloletni pracownik Wytwórni Filmów Oświatowych. Świetny fachowiec, miły i sympatyczny kolega, empatyczny i życzliwy człowiek. Mój serdeczny kolega, z którym zrobiliśmy trzy filmy: "Wieluń, miasto na królewskim szlaku", "I Rozbiór Polski", "Od nadziei do upadku" - czytamy.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy kondolencje.