Obserwuj w Google News

"Cham z kulą w głowie" - nowy polski kryminał HBO. O czym będzie produkcja?

2 min. czytania
21.06.2021 12:08
Zareaguj Reakcja

Powieść Ziemowita Szczerka "Cham z kulą w głowie" doczeka się adaptacji. Za kryminał na podstawie polskiego kryminału noir odpowie stacja HBO.

Zeimowit Szczerek
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Stacja HBO pracuje nad kolejną produkcją oryginalną. Mowa o adaptacji powieści nagrodzonego Paszportem Polityki pod tytułem "Cham z kulą w głowie". Na razie nie zdradzono czy mowa o filmie, czy serialu, ale jak podają Wirtualne Media, najprawdopodobniej książka zostanie przedstawiona w kilku odcinkach. O czym będzie nadchodząca produkcja kryminalna?

"Cham z kulą w głowie" - HBO stworzy adaptację powieści Ziemowita Szczerka

W ciągu kilku ostatnich lat polskie seriale przestały być kojarzone jedynie z niekończącymi się operami mydlanymi i plastikowymi tytułami TVN. Polscy twórcy kolejnych tytułów produkowanych dla takich platform jak Netflix, Canal+ czy HBO idą w kryminały. I właśnie do tego gatunku będzie należała adaptacja książki "Cham z kulą w głowie".

Redakcja poleca

16 czerwca 2021 roku na Facebooku pisarza pojawiła się informacja, według której europejski oddział HBO kupił prawa do powieści "Cham z kulą w głowie", by stworzyć na jej podstawie serial lub film.

Pisarz z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru wyznał, że jest podekscytowany. Na razie nie zdarzono jednak żadnych informacji na temat nadchodzącej produkcji, więc fani twórczości Szczerka i miłośnicy kryminałów muszą się uzbroić w cierpliwość. Powieść dwukrotnie nominowanego do Nagrody Literackiej Nike twórcy ukazała się w roku 2020 nakładem wydawnictwa Znak. Tytuł to połączenie historii alternatywnej z kryminałem w stylu noir.

"Cham z kulą w głowie" to bardzo ciekawe podejście do polskiej historii z elementami trzymającej w napięciu opowieści kryminalnej. W świecie stworzonym przez Szczerka nigdy nie doszło do wybuchu drugiej wojny światowej, tym samym Warszawa nie została dotknięta konfliktem. Dzięki temu nadal jest prawdziwym wielokulturowym tyglem. Stolicą wstrząsnęła jednak seria makabrycznych zbrodni. Zagadkę morderstw dostaje "bękart, zdrajca i dezerter" oraz przede wszystkim detektyw znany jako Kary. Zapowiada się więc naprawdę ciekawa produkcja. 

Redakcja poleca

"Cham z kulą w głowie" - kiedy premiera?

Na razie na temat adaptacji "Chama z kulą w głowie" wiadomo bardzo niewiele. Trudno też przewidywać, kiedy zobaczymy nowy polski tytuł. Prawdopodobnie na premierę będziemy musieli poczekać około dwóch lat. Produkcja będzie dostępna na HBO i HBO Go.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Facebook/Wirtualne Media