Obserwuj w Google News

"Psychofanka" podbije serca słuchaczy? Nowy singiel WOLSKIEJ w Radiu ZET

2 min. czytania
21.04.2023 10:20
Zareaguj Reakcja

WOLSKA zachwyciła w zeszłym roku słuchaczy hitem „Dziewczyna z sąsiedztwa”. Dziś może pochwalić się debiutanckim albumem i nowym singlem „Psychofanka”, który premierowo zaprezentujemy w piątkowej „Plus/Minus Liście Radia ZET” po godz. 20:00. Piosenkarka ukryła w pełnej letniego klimatu piosence dość osobistą historię.

WOLSKA
fot. mat. prasowe

WOLSKA zaprezentowała debiutancką płytę, na której nie mogło zabraknąć jej ulubionych instrumentów, czyli skrzypiec i ukulele. Na pierwszym albumie piosenkarka opowiada o codzienności, dodając od siebie mnóstwo wrażliwości, nostalgii i letniego klimatu.

Redakcja poleca

WOLSKA wydała debiutancki album. Promuje go nowy singiel „Psychofanka”

WOLSKA podbiła już serca słuchaczy utworami „Dziewczyna z sąsiedztwa” i „Telefon”, których nie mogło zabraknąć na płycie. Jak mówi sama wokalistka, wraz z debiutanckim krążkiem chce zabrać nas do świata swojej wyobraźni.

 Moja debiutancka płyta to kartki z pamiętnika dziewczyny z sąsiedztwa, zbiór obserwacji dotyczących otoczenia, a także jej osobistych odczuć i przeżyć. I choć jest to zbiór o dość zróżnicowanej tematyce, to jest jeden, wspólny dla wszystkich utworów element - codzienności rzeczy i wydarzeń. W każdym z tekstów jestem w stu procentach ja, WOLSKA aka dziewczyna z sąsiedztwa, która kolekcjonuje historie ludzi i uwielbia je opowiadać, czasem jako przestrogę, czasem jako zwykłą ciekawostkę, a czasem, żeby powiedzieć jedynie słuchaczom: „Ja też tak mam”.

W najnowszym, pozytywnie brzmiącym singlu „Psychofanka” WOLSKA nie tylko opowiada dość osobistą historię, ale nawiązuje też żartobliwie do świata gwiazd i branży muzycznej.

Kim jest WOLSKA?

Patrycja Wolska zadebiutowała w 2021 roku utworem „Telefon”. Młoda piosenkarka nie tylko śpiewa, ale także komponuje i pisze teksty. Gra na skrzypcach, pianinie i ukulele.

Zaledwie w wieku 3 lat rozpoczęła zajęcia teatralno-muzyczne, a kilka lat później zaczęła naukę gry na skrzypcach. Jako 8-latka napisała swoje pierwsze kompozycje. Występowała na wielu międzynarodowych konkursach w Europie. Obecnie może pochwalić się już ponad 200 napisanymi utworami.

Redakcja poleca

Tworzy piosenki nie tylko w języku polskim, ale również po francusku. WOLSKA studiuje romanistykę i jest zakochana w kulturze Francji. Nic więc dziwnego, że na debiutanckim albumie umieściła własną wersję piosenki „Les Passants” z repertuaru ZAZ.

 Od tej piosenki nie tylko zaczęła się moja miłość do francuskiego, ale także cała historia spotkania i dalszej współpracy z moim menadżerem - Jackiem Jagłowskim, który usłyszał mnie po raz pierwszy właśnie w tym wykonaniu. Jako że najbardziej na świecie kocham grać koncerty wśród żywych instrumentów, chciałam przemycić cząstkę tego również na mój debiutancki album i razem z moimi zespołu nagraliśmy live wersję, którą dotychczas można było usłyszeć jedynie na moich koncertach.