Obserwuj w Google News

David Kushner nową gwiazdą muzyki? Polacy oszaleli na punkcie jego „Daylight”!

2 min. czytania
19.04.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

David Kushner podbija internet utworem „Daylight”. Piosenka świetnie radzi sobie nie tylko w serwisach streamingowych, ale również na TikToku, a piosenkarz zdobywa coraz większą popularność także w Polsce. Już pokonał polskich raperów, Miley Cyrus i Dawida Podsiadło. „Daylight” premierowo w Radiu ZET w środę po 21:00.

David Kushner
fot. mat. prasowe

David Kushner to kolejny artysta, który podbije listy przebojów na całym świecie? Wszystko wskazuje na to, że jest na świetnej drodze. Po bardzo dobrze przyjętym w zeszłym roku utworze „Miserable Man”, pochodzący z przedmieść Chicago piosenkarz robi teraz furorę singlem „Daylight”.

Redakcja poleca

David Kushner: kim jest piosenkarz? Polacy oszaleli na punkcie piosenki „Daylight”

David Kushner, czyli amerykański piosenkarz i autor tekstów, błyskawicznie zdobywa popularność w Polsce. To efekt najnowszej piosenki „Daylight”, którą wyprodukował Rob Kirwan, twórca wielkiego przeboju „Take Me To Church” z repertuaru Hoziera.

Jak zdradza obdarzony niesamowitym wokalem Kushner, nowy singiel „Daylight” opiera się na biblijnych motywach, które pamięta jeszcze z dzieciństwa, a sam utwór opowiada o „tej części w każdym z nas, którą pociąga mrok, nawet jeśli na ogół kieruje nami światło”.

Używając światła i ciemności, staram się przekazać paradoksalne pragnienie czegoś, co jednocześnie jest dla nas szkodliwe. Podkreślają to słowa piosenki: „Oh I love it and I hate it at the same time, you and I drink the poison from the same vine”. Chciałbym robić rzeczy, które prowadzą do ciemności, ale chciałbym też otaczać się światłem. To moment zrozumienia zawiłości własnych pragnień – mówi wokalista, który ma na swoim koncie już debiutancką EP-kę „Footprints I Found” i ponad 610 milionów streamów.

Sukces singla „Daylight” Davida Kushnera robi wrażenie. Piosenka zadebiutowała na pierwszym miejscu na Spotify w Polsce i na szóstym miejscu na świecie. Co więcej, w naszym kraju utwór poradził sobie lepiej w premierowym weekendzie niż jeden z największych hitów tego roku w swoim najlepszym weekendzie, czyli „Flowers” Miley Cyrus.

David Kushner pokonał nawet polskich raperów i Dawida Podsiadło. „Daylight” może pochwalić się tym, że ma ponad 300 tysięcy więcej dziennych odtworzeń od hitu „mori”. Świetnie radzi sobie również nakręcony w leśnej scenerii teledysk, który znalazł się na pierwszym miejscu na karcie „Na czasie” na YouTube w Polsce.

Redakcja poleca
David Kushner
fot. mat. prasowe