Obserwuj w Google News

Robert Lewandowski wyznaje: „Wielokrotnie starałem się ukryć łzy” [WIDEO]

2 min. czytania
03.04.2023 10:11
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski w rozmowie z Radiem ZET. Jeden z najlepszych piłkarzy świata porozmawiał z Szymonem Majewskim w ramach audycji „Nie mam pytań”. W wywiadzie nie zabrakło wielu poruszających momentów. „Każdy z nas ma prawo do łez. Wielokrotnie starałem się to ukryć” – mówi sportowiec.

Robert Lewandowski Radio ZET
fot. Radio ZET

Robert Lewandowski w Radiu ZET opowiedział nie tylko o kulisach filmu „Lewandowski Nieznany”, ale otworzył się także na niełatwy temat śmierci ojca, którą przeżył jako nastolatek. Kapitan reprezentacji Polski przyznał, że długo mu zajęło, aby nauczyć się okazywać prawdziwe emocje.

Redakcja poleca

Robert Lewandowski w Radiu ZET: „Wielokrotnie starałem się ukryć łzy”

Początki kariery Roberta Lewandowskiego nie należały do najłatwiejszych. Jak zdradził w Radiu ZET, wiele osób z jego otoczenia powtarzało, że nie uda mu się nic osiągnąć. Każdego dnia z takimi komentarzami mierzyli się też jego rodzice, którzy mocno go wspierali.

Niestety, ojciec Roberta zmarł w 2005 roku w wieku 49 lat. 16-letni wówczas chłopak musiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zmienić swoje życie. Wielka tragedia sprawiła, że młody piłkarz zamknął się w sobie i przez długi czas tłumił w sobie emocje. Dziś wie, że to był błąd.

Robert Lewandowski o śmierci ojca. „Nie byłem na to przygotowany. Musiałem stać się głową rodziny”

Każdy z nas ma prawo do łez. Wielokrotnie starałem się to ukryć. W wywiadach jak opowiadałem o tacie, to oczy mi się często szkliły, ale zaraz uciekałem w inny wątek, żeby uspokoić te emocje, bo się może wstydziłem tego. (…) Te emocje mi towarzyszyły i towarzyszą, kiedy rozmawiam o tacie. Dlaczego tego nie pokazać? Nie powinienem się bać, że mam emocje. Przez to, że straciłem ojca, zamknąłem się w sobie. Byłem bardzo zamknięty. Myślałem: „Powinienem być osobą, która jest twarda i radzi sobie ze wszystkim”.

Pełny wywiad z Robertem Lewandowskim w Radiu ZET dostępny jest poniżej: