Obserwuj w Google News

Robert Lewandowski o śmierci ojca. „Nie byłem na to przygotowany. Musiałem stać się głową rodziny”

2 min. czytania
29.03.2023 13:24
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski stracił ojca w wieku nastoletnim. Tak wielka tragedia sprawiła, że życie młodego piłkarza z dnia na dzień zmieniło się na zawsze. W wywiadzie dla Radia ZET wrócił myślami do trudnych wspomnień. „To wszystko w jednym momencie było mega ciężarem dla młodego chłopaka” – wyznaje Lewandowski.

Robert Lewandowski Radio ZET
fot. Radio ZET

Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla Radia ZET. Kapitan reprezentacji Polski opowiedział nie tylko o filmie „Lewandowski Nieznany”, ale podzielił się także tragiczną historią z młodości, kiedy stracił ojca. Poniżej ekskluzywny fragment rozmowy, a cały wywiad w niedzielę, 2 kwietnia po godz. 17:00 w „Nie mam pytań”.

Robert Lewandowski w Radiu ZET szczerze o Santosie. Chwali też kolegów z kadry

Robert Lewandowski o śmierci ojca. „Nie byłem na to przygotowany”

Krzysztof Lewandowski zmarł w 2005 roku w wieku 49 lat. Robert miał wówczas zaledwie 16 lat i bardzo przeżył nagłe odejście głowy rodziny. Jak przyznał w Radiu ZET, musiał natychmiast dorosnąć i zmienić swoje dotychczasowe życie.

To się zdarzyło z dnia na dzień. Nie byłem na to przygotowany. Musiałem stać się głową rodziny. Mężczyzną, którym jeszcze nie byłem. Przeskoczyć parę lat do przodu. Zdawałem sobie sprawę, że moja kariera nie szła idealnie, jak sobie wymarzyłem. Po roku po utracie ojca miałem najcięższy moment z kontuzją, z klubem. To wszystko w jednym momencie było mega ciężarem dla młodego chłopaka. Były wtedy momenty, kiedy mogłem podjąć decyzję - albo kończę, albo idę i pokazuję, że ktoś się mylił, że się nie poddam i przede wszystkim, że te sytuacje mnie nie załamią.

Robert Lewandowski przyznaje, że dramat z dzieciństwa sprawił, iż dziś jest silniejszym człowiekiem. O tym też opowiada film „Lewandowski Nieznany”, którego premiera odbędzie się 31 marca w serwisie streamingowym Amazon Prime Video.

Film pokazuje drogę, że pomimo przeciwności losu i kłód, które pod nogi były rzucane, i ciężkich sytuacji życiowych… To wszystko spowodowało, że mój charakter jest mocniejszy. Pewnie, jakbym się poddał, to byłaby to też jednoznaczna odpowiedzieć, że nie miałem szans na to, aby wejść na sam szczyt.

Robert Lewandowski w Radiu ZET: "To nie jest kadra dwóch zawodników"

Pełny wywiad z Robertem Lewandowskim w Radiu ZET dostępny jest poniżej: