Obserwuj w Google News

Robert Lewandowski: „Ludzie mówili, że nic nie osiągnę”

2 min. czytania
30.03.2023 13:49
Zareaguj Reakcja

Robert Lewandowski jest uznawany za jednego z najwybitniejszych piłkarzy swojego pokolenia. W ekskluzywnym wywiadzie dla Radia ZET sportowiec wrócił myślami do dzieciństwa. Na początku swojej kariery usłyszał wiele nieprzyjemnych słów. „Że nic nie osiągnę, że nic nie zrobię, po co mi to” – wspomina „Lewy”.

Robert Lewandowski Radio ZET
fot. Radio ZET

Robert Lewandowski udzielił specjalnego wywiadu dla Radia ZET. Kapitan reprezentacji Polski nie tylko zdradził kulisy filmu „Lewandowski Nieznany”, ale opowiedział też Szymonowi Majewskiemu o trudnościach, z jakimi zmagał się na początku kariery.

Redakcja poleca

Robert Lewandowski w Radiu ZET: „Ludzie mówili, że nic nie osiągnę”

34-letni piłkarz wrócił myślami do dzieciństwa. Jak sam przyznał, w rozwoju kariery piłkarskiej bardzo pomogli mu rodzice, którzy mocno go wspierali. Niestety, wielu ludzi nie wierzyło w talent Lewandowskiego.

Mówili, że nic nie osiągnę, że nic nie zrobię, że po co mi to. Moi rodzice wozili mnie na treningi po półtorej godziny w jedną stronę. Czekali na mnie. Ja w błocie, mokry, z torbą na ramieniu wracałem i zawozili mnie do domu. Inni rodzice pytali i pukali się po głowach: „Po co w ty robicie?”.

Robert Lewandowski w Radiu ZET szczerze o Santosie. Chwali też kolegów z kadry

W domu w podwarszawskim Lesznie, gdzie mieszka mama Roberta, znajduje się specjalna szuflada z kolekcją medali syna.

Trochę mi głupio, bo w ostatnich latach rzadko przyjeżdżałem do domu mamy. Zawsze spotykaliśmy się w Warszawie, bo tak też mi łatwiej ze względu na to, że wpadam na parę dni, czasami jestem jeden czy dwa dni. Jak odwiedziłem ją w Lesznie i zobaczyłem te skarby, gdzie nie widziałem tego przez lata i nie spodziewałem się, że mama takie rzeczy ma, to dopiero po czasie człowiek sobie uświadamia, jak cenne są to rzeczy.

Robert Lewandowski komentuje w Radiu ZET: "To nie jest kadra dwóch zawodników"

Pełny wywiad z Robertem Lewandowskim w Radiu ZET dostępny jest poniżej: