Obserwuj w Google News

Natalia de Barbaro o swoim nazwisku. Skąd pochodzi jej rodzina?

2 min. czytania
17.04.2023 09:31
Zareaguj Reakcja

Natalia de Barbaro to autorka bestsellerowej „Czułej przewodniczki”. Pisarka i psycholożka gościła w najnowszym odcinku „Nie mam pytań”, gdzie opowiedziała nie tylko o swoich książkach, ale także zdradziła szczegóły na temat pochodzenia swojej rodziny. 

Natalia De Barbaro Radio ZET
fot. Radio ZET

Natalia de Barbaro to psycholożka, autorka książek i laureatka wielu nagród. Polki pokochały jej „Czułą przewodniczkę”, która rozeszła się w 600 tysiącach egzemplarzy. W marcu pojawiła się jej zupełnie nowa książka „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”. Pisarka gościła w audycji Szymona Majewskiego.

Redakcja poleca

Natalia de Barbaro – pochodzenie nazwiska. Skąd pochodzi jej rodzina?

Natalia de Barbaro w Radiu ZET opowiedziała m.in. o pochodzeniu swojego nazwiska. Okazuje się, że historia jej rodziny sięga setek lat wstecz, a jej przodkowie mieli mieszkać w Palazzo Barbaro w Wenecji.

Sprawa została zbadana. Mam drzewo rodzinne. Prawdopodobnie za Królowej Bony, z Wenecji przybyli moi przodkowie. Były takie nadzieje, marzenia i inspiracje. Był jakiś tam pałac, ale okazało się, to wszystko jest już daleko w przeszłości.

Redakcja poleca

Autorka książek zdradziła w „Nie mam pytań”, że wybrała się kiedyś do Włoch, aby zobaczyć wspomniany budynek.

Pamiętam taką scenę. Pojechałam do Wenecji i stanęłam pod tym pałacem. Akurat wchodziła tam jakaś kobieta. Wyjęłam drżącymi rękami paszport. Nie chciałam go odzyskać. Chciałam, żeby ktoś tam mnie wpuścił przez drzwi, bo to było zamknięte. (…) Wyciągnęłam ten paszport, pokazując, że może zasłużyłam sobie na to, żeby przekroczyć ten próg. Ona do mnie bardzo chłodnym angielskim z mocnym włoskim akcentem powiedziała: „Pani rodzina wyginęła”. I poszła. A ja powiedziałam mężowi: „Idziemy na wino”.

Pełna rozmowa z Natalią de Barbaro w Radiu ZET dostępna jest poniżej: