Obserwuj w Google News

Libianca i jej zmysłowe „People”. Czwartkowa premiera w Radiu ZET

2 min. czytania
13.04.2023 14:30
Zareaguj Reakcja

Libianca to kameruńsko-amerykańska piosenkarka, która słynie z muzyki afrobeat. Jej najnowszy singiel „People” z Cianem Ducrotem zyskuje coraz więcej fanów, a już w czwartek po godz. 20:00 po raz pierwszy usłyszą go słuchacze Radia ZET. W zmysłowej balladzie wokalistka opowiada o niełatwej walce z lękiem i depresją. 

Libianca
fot. mat. prasowe

Libianca pochodzi z Kamerunu, ale już wkrótce może zawojować cały świat. Wokalistka i autorka tekstów nagrywa piosenki od kilku lat, a jej talent docenili m.in. widzowie amerykańskiego „The Voice”, gdzie w 2021 roku występowała pod okiem gwiazdy country, Blake’a Sheltona. Jej najnowszy singiel „People” radzi sobie coraz lepiej, a z poruszającym tekstem utworu utożsamiają się już miliony słuchaczy.

Redakcja poleca

Libianca – „People”. Piosenka o walce z depresją i lękiem

„People” to zmysłowa ballada z gatunku afrobeat, w której Libianca ujawnia, w jaki sposób radzi sobie z lękiem i depresją. Okazuje się, że ostatnie miesiące w jej życiu nie należały do najłatwiejszych.

Wiele przechodziłam podczas Tygodnia Dziękczynienia. Czułam się niewidoczna, nikt nie zauważył, co się ze mną dzieje. Wtedy włączyłam myślenie o tym, aby nie pozwolić sobie na tonięcie we własnych emocjach. Znalazłam rytm i nagrałam go.

Słuchacze szybko poczuli siłę piosenki i jej szczerego tekstu. Utwór przyciągnął uwagę fanów z całego świata i znalazł się na światowych listach przebojów oraz na szczycie zestawienia Afrobeat Shazam. Dziś „People” może pochwalić się już ponad 200 milionami streamów. W kawałku gościnnie pojawia się także Cian Ducrot. Irlandzki wokalista i autor tekstów zasłynął wcześniej z przełomowego singla „I’ll Be Waiting”.

Kim jest Libianca?

Libianca ma 22 lata i urodziła się w Bamendzie w Kamerunie. Jak sama przyznaje, po raz pierwszy poczuła magię muzyki w młodym wieku, gdy opiekunka śpiewała jej covery popularnych piosenek.

W jej domu zawsze rozbrzmiewała muzyka, najczęściej gospel, R&B, afrobeats i makossa, czyli kameruński gatunek będący mieszanką rumby, funku, highlife i wielu innych eklektycznych brzmień. Swoje muzyczne zdolności Libianca rozwijała śpiewając w kościele oraz uczestnicząc w szkolnych przedstawieniach, które pozwalały jej oswoić się z występami publicznymi.

Redakcja poleca

Wśród swoich muzycznych inspiracji Libianca wymienia m.in. Wizkida, Davido, Charlotte Dipanda i Keyshę Cole. Wokalistka zna aż trzy języki (Pidgin, angielski i francuski), co ma ogromny wpływ na sposób aranżowania muzyki. Jej piosenki charakteryzuje wrażliwość, empatia i emocjonalność, a także szczere teksty, w których 22-latka opowiada o różnych zmaganiach i doświadczeniach.