Obserwuj w Google News

Jerzy Owsiak apeluje i zachęca do badań profilaktycznych. „Biorę to bardzo do serca!”

2 min. czytania
23.01.2023 10:00

Jerzy Owsiak gościł w „Nie mam pytań” na tydzień przed tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie wywiadu przeprowadzonego przez Szymona Majewskiego opowiedział nie tylko o WOŚP, ale poruszył także niezwykle istotny temat badań profilaktycznych.

Jerzy Owsiak Radio ZET
fot. Radio ZET

Jerzy Owsiak przygotowuje się do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 29 stycznia. Znalazł jednak czas, aby odwiedzić Radio ZET i opowiedzieć naszym słuchaczom o tegorocznej zbiórce. Nie zabrakło też innego bardzo ważnego tematu.

Redakcja poleca

Jerzy Owsiak w Radiu ZET o badaniach profilaktycznych. Apeluje do słuchaczy

Jerzy Owsiak od lat słynie z niesienia pomocy innym. Każdego roku przypomina milionom Polakom, jak ważne jest wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia.

Podczas wizyty w Radiu ZET Owsiak zwrócił jednak uwagę także na to, że choć pomaganie innym jest naprawdę istotne, warto też zadbać o samego siebie, na przykład pamiętając o regularnym wykonywaniu badań profilaktycznych. Założycielowi i prezesowi Fundacji WOŚP pomaga w tym ukochana żona.

 „Dzidzia” dba i zajmuje się wszystkimi sprawami medycznymi. Mówi: „Dobra, idziemy. Pamiętaj, że jest już termin prostaty”.

Redakcja poleca

Gość „Nie mam pytań” przyznał, że tego typu badanie nie należy do najprzyjemniejszych. Może jednak liczyć na wsparcie znajomego lekarza.

Mam lekarza urologa, który występował na jednym z pierwszych Przystanków Woodstock. Może pan doktor nie doszedł do takiego momentu, co Elektryczne Gitary, ale to był ten etap, chyba ten sam rocznik. Fajnie grał i śpiewał. Jak do niego przychodzę, to najpierw długo gadamy o muzyce, ale wiem, że nadejdzie ten moment: "Pod ścianę!".

Jerzy Owsiak zaapelował do słuchaczy Radia ZET, aby pamiętali o badaniach.

 Liczby nie kłamią. Nie ma co kombinować i oszukiwać, że to chyba nie była moja krew. Wyniki są ważne. Biorę je sobie bardzo do serca. Polecam wszystkim, zwłaszcza w moim wieku, żeby o to dbać, bo to jest niezwykle ważne.

Redakcja poleca