Obserwuj w Google News

Hiszpania wygra Eurowizję 2023? „Mamy nadzieję na wygraną. Głosujcie na nas!”

1 min. czytania
13.05.2023 18:09
Zareaguj Reakcja

Finał Eurowizji 2023 już w sobotni wieczór. Wśród faworytów konkursu wymienia się m.in. Hiszpanię. Magda Barczyk z Radia ZET spotkała na ulicach Liverpoolu rodzinę hiszpańskiej reprezentantki, czyli Blanki Palomy. „Jesteśmy bardzo podekscytowani. Mamy nadzieję na wygraną” – mówią bliscy piosenkarki.

Eurowizja 2023 Hiszpania Radio ZET
fot. Radio ZET

Wyniki Eurowizji 2023 coraz bliżej. W nocy z soboty na niedzielę poznamy zwycięzcę tegorocznej edycji. Faworytów do końcowego zwycięstwa nie brakuje. Bukmacherzy obstawiają, że wygrać może m.in. Szwecja, Finlandia, Ukraina, Izrael czy Hiszpania. To właśnie bliskich reprezentantki tego ostatniego kraju spotkaliśmy w Liverpoolu.

Redakcja poleca

Hiszpania wygra Eurowizję 2023? „Mamy nadzieję na wygraną. Głosujcie na nas!”

Blanca Paloma wystąpi w finale Eurowizji 2023 z hiszpańskojęzyczną piosenką „Eaea”. Utwór z gatunku new flamenco na pewno zwróci uwagę wielu widzów. Nic więc dziwnego, że reprezentantkę Hiszpanii wymienia się wśród potencjalnych triumfatorów tegorocznego konkursu.

Do Liverpoolu przyjechała rodzina Hiszpanki, która mocno wierzy w zwycięstwo 33-latki. Reporterka Radia ZET spotkała bliskich piosenkarki podczas spaceru po mieście.

Jesteśmy bardzo podekscytowani. Mamy nadzieję na wygraną. Jest naprawdę niesamowicie, a emocje są ogromne. Będzie się działo. Głosujcie na Hiszpanię i pomóżcie nam wygrać!

Specjalnie dla słuchaczy Radia ZET rodzina Blanki Palomy zaśpiewała fragment jej eurowizyjnej piosneki „Eaea”. Czy to właśnie ten utwór zwycięży w głosowaniu widzów i jurorów? Przekonamy się już wkrótce. Finał Eurowizji 2023 rozpocznie się w sobotę o godz. 21:00. Hiszpania wystąpi z numerem ósmym. Reprezentująca Polskę Blanka pojawi się na scenie jako czwarta.

Redakcja poleca
Eurowizja 2023 Liverpool Radio ZET
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET