Obserwuj w Google News

Bestsellery Empiku 2022 już 7 lutego. Na galę zaprasza Radio ZET

2 min. czytania
02.01.2023 13:35
Zareaguj Reakcja

Gala Bestsellerów Empiku 2022 odbędzie się już 7 lutego. Po raz kolejny statuetki trafią do autorów topowych książek, płyt i wydarzenia muzycznego, filmów oraz treści audio. W trakcie gali wręczone zostaną także Odkrycia Empiku 2022 oraz nagrody Pisarza Roku i Artysty Muzycznego Roku. Na wydarzenie zaprasza Radio ZET.

Bestsellery Empiku 2022
fot. mat. prasowe

Bestsellery Empiku to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. W trakcie uroczystej gali przyznawane są nagrody dla twórców najpopularniejszych książek, muzyki czy filmów. Za nami kolejny rok pełen kulturalnych wrażeń i niespodzianek, więc pora na podsumowanie. Laureatów Bestsellerów Empiku 2022 poznamy już na początku lutego.

Bestsellery Empiku 2022 już 7 lutego. Na galę zaprasza Radio ZET

Gala Bestsellerów Empiku 2022 pod patronatem Radia ZET odbędzie się już 7 lutego. W trakcie wydarzenia nie zabraknie oczywiście występów znanych i lubianych gwiazd, które zaprezentują swoje największe przeboje w zaskakujących aranżacjach. Towarzyszyć im będzie orkiestra nawiązująca do złotej ery polskiej rozrywki, czyli szalonych i kolorowych lat siedemdziesiątych. Za oprawę muzyczną gali odpowiada uznany producent i aranżer – Kuba Galiński.

Ten ansamblowy koncept to taki muzyczny most pokazujący, że mimo tego, że świat zmienia się bardzo szybko i dużo nowego wydarza się w muzyce, wracamy czasem do rzeczy dobrych, klasycznych, ale w nowoczesnym ujęciu – mówi Jakub Galiński, dyrektor artystyczny Bestsellerów Empiku 2022.

Organizatorzy zapowiadają spore zmiany, na co wskazuje już sam motyw przewodni tegorocznej gali.

Nie sposób nie dostrzec zmian społecznych, obyczajowych i technologicznych ostatnich lat, które wpływają na rozwój i kierunek współczesnej popkultury. Bestsellery Empiku od ponad dwóch dekad wskazują najważniejsze trendy i najpopularniejszych twórców w Polsce. Nagrody nieustannie ewoluują, aby jak najlepiej oddać zainteresowania odbiorców. Motywem przewodnim tegorocznej gali finałowej jest hasztag #swiatsiezmienia. Przyjmie ona nowoczesną i dynamiczną formułę z elementami wizualnymi w stylistyce retro (z lat 70.), a transmisja telewizyjna i streaming online będą się wzajemnie przenikać – brzmi komunikat organizatorów.

Nominacje w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszone już 11 stycznia. Warto dodać, że przyznane zostaną również Odkrycia Empiku 2022, które wręczy specjalne jury złożone z laureatów z poprzednich lat, cenionych osobowości ze świata kultury, dziennikarskich autorytetów oraz ekspertów Empiku. Literackiego Odkrycia poszukiwać będą: Aleksandra Zbroja, Michał Nogaś, Sylwia Chutnik, Joanna Marczuk i Marcin Maćkiewicz. Twórców autorskiego kina o najwyższej wartości artystycznej wskażą Łukasz Grzegorzek, Dawid Ogrodnik, Katarzyna Borowiecka, Izabela Szymańska i Maciej Tomaszewski. Natomiast najlepsze muzyczne brzmienia odkryją przed nami: Szczyl, Daria Zawiałow, Anna Gacek, Anna Maria Żurek i Dominik Sadowski.

Wszyscy twórcy nominowani w kategoriach muzycznych i książkowych powalczą również o tytuł Pisarza i Artysty Muzycznego Roku. Zwycięzców wybiorą sami fani. Głosowanie odbędzie się w aplikacji Empik w dniach 1-7 lutego.

Gala Bestsellerów Empiku 2022 będzie transmitowana w TVN oraz na Facebooku. Gospodarzami transmisji internetowej będą: Ewa Grzelakowska-Kostoglu (Red Lipstick Monster) i Karol Paciorek.

Bestsellery Empiku 2022
fot. mat. prasowe