Obserwuj w Google News

Beata Kozidrak apeluje do Polaków przed wyborami. „Nie zapomnijcie”

2 min. czytania
11.10.2023 15:59
Zareaguj Reakcja

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras gościli w Radiu ZET, gdzie poinformowali o swojej nowej trasie koncertowej, która rozpocznie się już w 2024 roku z okazji 45-lecia działalności zespołu Bajm. Przy okazji artyści zaapelowali do wszystkich Polaków w sprawie niedzielnych wyborów parlamentarnych.

Beata Kozidrak Radio ZET
fot. Radio ZET

Bajm zaprasza na wyjątkową trasę koncertową pod patronatem Radia ZET. Już na początku 2024 roku zespół rozpocznie koncerty z okazji 45-lecia działalności. Z tej okazji Beata Kozidrak i Andrzej Pietras pojawili się na naszej antenie. Przy okazji opowiedzieli o jednym ze swoich największych przebojów i postanowili zachęcić Polaków do pójścia na wybory.

Redakcja poleca
Bajm

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras w Radiu ZET o trasie koncertowej Bajmu

Zespół Bajm zapewnił słuchaczy Radia ZET, że na nadchodzącej trasie koncertowej „45 Tour” będzie się działo. W trakcie przyszłorocznych koncertów, które odbędą się m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu, na pewno nie zabraknie wielkich hitów, w tym m.in. kultowego „Co mi Panie dasz”. Artyści wrócili myślami do czasów, kiedy powstawała piosenka.

Napisałam „Co mi Panie dasz” jako 19-latka, czyli już wtedy miałam swoje poglądy. Wiedziałam, co jest złe i cała moja złość szła w moją komunistyczną ojczyznę. Wszyscy czekaliśmy, kiedy będziemy wolni. Dlatego powstała ta piosenka – mówi Kozidrak.

– Ten okres był tak niespokojny, że samo to wyzwalało w sobie taką chęć protestu – dodaje Pietras.

Beata Kozidrak nie ukrywa, że jest bardzo dumna z tego utworu: „Młodzi artyści cały czas ją wykorzystywali i odświeżali. Cały czas była. Kiedy teraz gramy ten utwór nawet dla bardzo młodych ludzi, piosenka jest bardzo aktualna. Oni śpiewają ją tak, że cały czas mam dreszcze. Jestem dumna, że w takim wieku miałam już taką wrażliwość na nasze losy, na to co jest dobre, co jest złe i że ta piosenka cały czas żyje. To wielka nagroda dla mnie jako twórcy”.

Oglądaj

Beata Kozidrak apeluje do Polaków przed wyborami. „Nie zapomnijcie”

W trakcie wizyty w Radiu ZET członkowie Bajm nawiązali również do wyborów parlamentarnych w Polsce, które odbędą się w niedzielę, 15 października. Zaapelowali do Polaków, aby poszli oddać głos. Beata Kozidrak zwróciła się szczególnie do kobiet, które, jak sama przyznała, „kocha całym sercem”.

– To jest wasza przyszłość, kochani. (…) Będziemy dla Was tworzyć, ale to wy będziecie później żyć w naszym pięknym kraju. Żyjemy w pięknym kraju, gdzie są fantastyczni ludzi. Wybierzmy taką drogę, żebyśmy się tutaj czuli jak w domu i budzili się z wielką ochotą do życia. Jesteśmy blisko, więc nie zapomnijcie – apeluje Kozidrak.

– My wam sekundujemy, jesteśmy z Wami i będziemy do końca – dodaje Pietras.

Nie przegap