Obserwuj w Google News

Tak brzmiały ostatnie słowa Elżbiety II. Ksiądz wyjawił, co powiedziała przed śmiercią

2 min. czytania
21.09.2022 12:34
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w zamku w Balmoral. 19 września odbył się jej pogrzeb. Początkowo spore zainteresowanie budziła godzina śmierci monarchini oraz to, kto z bliskich czuwał przy niej do końca – wiadomo, że Harry, książę William i książę Edward nie zdążyli się pożegnać. Teraz ksiądz, który przebywał w Balmoral, wyjawił, jak brzmiały ostatnie słowa królowej.

królowa Elżbieta II
fot. HEATHCLIFF O'MALLEY/AFP/East News

Królowa Elżbieta II do ostatnich chwil mogła liczyć na obecność swojego syna – dziś już króla Karola III, a także córki, księżnej Anny. Pozostali krewni nie zdążyli dojechać na miejsce po informacji, że stan zdrowia monarchini gwałtownie się pogorszył. Jeszcze kilka dni przed śmiercią gościła u siebie premier Liz Truss i choć promieniała uśmiechem, to fani rodziny królewskiej wyczuli, że coś jest nie tak.

Rev Dr Iain Greenshields, duchowny, który przebywał z królową przez ostatnie dni przed śmiercią, udzielił wywiadu ABC News. Był zszokowany, kiedy lekarze przekazali niepokojące wieści. Jego zdaniem Elżbieta II była w świetnej formie.

Zobacz także:  Jak wygląda grób królowej Elżbiety II? Na płycie znajduje się ważny symbol [FOTO]

Ostatnie słowa królowej Elżbiety II

- Ta wiadomość była dla mnie wielkim szokiem, kiedy usłyszałem, że jest bardzo chora, bo była w rewelacyjnej formie przez cały ostatni weekend – opowiadał duchowny.

Rev Dr Iain Greenshields przyznał, że towarzyszył królowej aż do śmierci. Nie dała po sobie poznać cierpienia – była świadoma, a nawet chętnie żartowała. Był zaskoczony świetną pamięcią 96-latki.

Doskonale pamięta ostatnie słowa królowej. Elżbieta II nie powiedziała nic o rodzinie, zmarłym mężu, za nic nie przepraszała i o nic nie prosiła:

- Powiedziała mi, że niczego nie żałuje – wyznał ksiądz.

Redakcja poleca

- Ona była życiem i duszą wszystkich rzeczy. Mówiła mi w bardzo osobisty sposób o czasach, gdy była dzieckiem, o swoich koniach z przeszłości, pamiętała imiona tych, które miała nawet 40 lat temu, podobnie jak miejsca i imiona ludzi – wspomniał Rev Dr Iain Greenshields.

Królowa Elżbieta II
13 Zobacz galerię
fot. Instagram/@royalfamily/screen