,

Na trumnie Elżbiety II umieszczono tajemniczą kartkę. Ujawniono treść wiadomości

19.09.2022 15:17

Pogrzeb Elżbiety II zaplanowano na 19 września. Do tej pory uroczystości przebiegają bez większych zakłóceń. Po 10 dniach żałoby dzieci, wnuki, prawnuki, krewni, współpracownicy i poddani towarzyszą monarchini w jej ostatniej drodze. Na trumnie, która zostanie złożona w krypcie zamku Windsor, można było zauważyć wieniec oraz tajemniczą kartkę.

Pogrzeb Elżbiety II
fot. Phil Noble/Associated Press/East News

Pogrzeb Elżbiety II transmitowany jest przez największe telewizje na całym świecie. Wydarzenia mogą śledzić nie miliony, a miliardy ludzi. Wielu widzom w oczy rzucił się nie tylko skromny wieniec na pokrywie trumny, ale też kartka z napisem. Jak się okazało, jej „nadawcą” był król Karol III. Tych kilka zapisanych słów obiegło już cały świat.

Relacja na żywo: Pogrzeb królowej Elżbiety II. Karawan z trumną z Elżbietą II wyjechał do Windsoru

Pogrzeb Elżbiety II. Na trumnie znalazła się kartka od króla Karola III

- Ku pamięci kochającej i oddanej. Karol R – można było przeczytać na kartce.

Oprócz tego na trumnie znalazła się wiązanka z kwiatów, w której skład wchodziła roślina z bukietu ślubnego Elżbiety II – mirt. Wieniec zawierał również rozmaryn, dąb, pelargonie, mech, róże, dalie czy hortensje.

To nie pierwszy raz, kiedy na trumnie osoby z rodziny królewskiej oprócz kwiatów znalazła się kartka. Niektórzy mogą pamiętać, że królowa Elżbieta II zostawiła notatkę wśród lilii i groszku.

Monarchini po śmierci swojego męża, księcia Filipa, osobiście zaangażowała się organizację ceremonii i pilnowała wszelkich szczegółów. Miała nawet sama zbierać kwiaty na wieniec pogrzebowy. Na samym czole trumny pozostawiła kartkę z osobistym przesłaniem, którą podpisała „Lilibet”.

Królowa Elżbieta II także po śmierci swojej matki w 2002 roku zostawiła na jej trumnie wiadomość. Podpisała ją również zdrobniale: „Lilibet”. W ten sposób zwracali się do niej tylko najbliżsi.

Królowa Elżbieta II
13 Zobacz galerię
fot. Instagram/@royalfamily/screen

Logo radiozet Dzieje się